НовиниУкраїна

Висновок ВРП щодо змін до закону про судоустрій

18.11.2019 / 18:14
256
+A
-a

Висновок ВРП щодо змін до закону про судоустрій

Вища рада праосуддя оприлюднила консультативний висновок до проєкту Закону України № 2415 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з прийняттям Закону України «Про розвідку» від 11 листопада 2019 року, внесеного на розгляд Верховної Ради України у порядку законодавчої ініціативи Президентом України.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», зокрема уточнити, що під час розгляду справ перебіг судового процесу фіксується технічними засобами в порядку, встановленому законом, крім випадків, установлених законом (зміни до частини шостої статті 11).

Також запропоновано віднести до повноважень голови апеляційного суду здійснення повноважень уповноваженого судді та призначення з числа суддів апеляційного суду суддів (судді) для здійснення таких повноважень у випадках, визначених Законом України «Про розвідку» (зміни до пункту 9 частини першої статті 29).

Передбачається, що відповідний Закон набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України «Про розвідку».

Вища рада правосуддя, розглянувши законопроеєкт, позитивно його оцінює з огляду на таке.   

Права та свободи людини і громадянина закріплені Конституцією України, є невідчужуваними та непорушними, не є вичерпними. Зокрема, Конституцією України визначено, що кожному гарантується недоторканність житла, таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України. 

Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках, передбачених законом.

Проєктом Закону України «Про розвідку» пропонується визначити основні аспекти здійснення та забезпечення розвідувальної діяльності. Зокрема, передбачено, що розвідувальний орган лише на підставі рішення суду може розпочати проведення розвідувальних заходів стосовно особи, яка перебуває на території України на законних підставах і яку ідентифіковано під час проведення розвідувального заходу за пошуковими критеріями.

Таким чином, з метою чіткого врегулювання питань здійснення повноважень уповноваженого судді та призначення з числа суддів апеляційного суду суддів (судді) для здійснення таких повноважень є необхідним внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», який визначає організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя підтримує законопроект № 2415.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика