НовиниУкраїна

Витребування інформації про судові справи є неприпустимим, - суддя господарського суду Києва

28.09.2018 / 16:06
1033
+A
-a

Витребування інформації про судові справи є неприпустимим, - суддя господарського суду Києва

Суддя господарського суду міста Києва Марина Літвінова вважає неприпустимим звернення громадян до голови суду з проханням взяти судову справу на контроль.  Про це повідомив прес-центр судової влади України.

У провадженні судді перебуває справа за позовом заступника керівника Київської місцевої прокуратури № 6 в інтересах держави в особі Київської міської ради до приватної компанії з обмеженою відповідальністю «ГОЛДЕНБЕРГ АССЕТС ЛТД» (Private company limited by Shares Goldenberg Assets Ltd), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: ТОВ «Городецький пасаж», компанія Сенатум Холдінгс Лімітед (Senatum Holdings Limited), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача  − Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Архітектор», про витребування від приватної компанії з обмеженою відповідальністю «ГОЛДЕНБЕРГ АССЕТС ЛТД» (Private company limited by Shares Goldenberg Assets Ltd) трьох земельних ділянок на користь територіальної громади міста Києва в особі Київської міської ради, а саме: площею 0,0600 га вартістю 4 242 888,00 гривень; площею 0,2862 га вартістю 20 238 575,80 гривні та площею 0,1775 га вартістю 12 551 877,00 гривень.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 10 вересня 2018 року закрито підготовче засідання та призначено розгляд справи по суті на 3 жовтня 2018 року.

Суддя зазначає, що 17 вересня 2018 року до суду надійшла заява від киян з висловленим голові господарського суду міста Києва проханням «взяти ведення справи … під особистий контроль та надати відповідь, … оскільки даний судовий процес має великий громадський резонанс, надзвичайне значення для нашого життя та з метою недопущення розбазарювання державних коштів».

Літвінова наголошує, що відповідно до пункту 12 постанови Пленуму Верховного Суду України  від 13 червня 2007 року № 8 «Про незалежність судової влади» прийняття до розгляду будь-якими особами чи органами, крім відповідного апеляційного або касаційного суду, заяв, у яких оскаржуються судові рішення, їх розгляд, витребування від судів інформації про судові справи у зв’язку із такими заявами, направлення заяв судам, вимоги до суддів про встановлення контролю за розглядом справи судом чи суддею є порушенням незалежності та самостійності суду.

Суддя також вважає, що непроцесуальний вплив на суддю з боку інших суддів, у тому числі і тих, хто обіймає адміністративні посади, встановлення контролю за здійсненням судочинства суддею, виклик до вищих судів та вимагання звітів чи пояснень про розгляд конкретних справ є неприпустимим.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика