НовиниУкраїна

Як надавати правову допомогу жінкам з вразливих груп, – схвалено рекомендації

22.11.2019 / 12:37
286
+A
-a

Як надавати правову допомогу жінкам з вразливих груп, – схвалено рекомендації

Наказом Координаційного центру з надання правової допомоги затверджено Методичні рекомендації щодо надання правової допомоги жінкам з вразливих соціальних груп.

«Понад 60% клієнтів, які звертаються до місцевих центрів з наданням безоплатної вторинної правової допомоги, – це жінки. Для надання ефективної і своєчасної правової допомоги жінкам із вразливих соціальних груп край важливо ідентифікувати випадки дискримінації за ознакою статі, соціального статусу, стану здоров’я. Знати як діяти, аби захистити їхні права», – зазначила заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Оксана Василяка.

Протягом року експертки «ЮрФем» проводили семінари-консультації з фахівцями та фахівчинями системи БПД та готували текст рекомендацій. Він містить визначення терміну множинної дискримінації жінок із вразливих груп.

Окреме питання – це перешкоди та проблеми у доступі до правосуддя, з якими зіштовхуються жінки, що вживають наркотики, живуть з ВІЛ та працівниці секс індустрії. Надання правової допомоги таким жінкам має певні особливості.

У рекомендаціях надано алгоритми дій юристів під час надання правової допомоги у кримінальних та адміністративних справах, спорах, що виникають із сімейних, трудових, майнових правовідносин. У тому числі – щодо визначення місця проживання дитини, позбавлення батьківських прав, виселення із житла тощо.

Детально визначені особливості надання правової допомоги у справах, пов’язаних із гендерно-обумовленим насильством.

На базі рекомендацій розроблений дистанційний навчальний курс, який зможуть пройти всі охочі. Презентація методичних рекомендацій та дистанційного онлайн курсу «Правова допомога жінкам із вразливих груп: особливості роботи та алгоритм дій» відбудеться у Києві 11 грудня.

Зареєструватися можна за цим посиланням

Додамо, методичні рекомендації розроблені у межах проєкту «Покращення якості правових послуг для вразливих груп жінок», який реалізується протягом 2019 року Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика