НовиниУкраїна

Як застосовуватиметься терміновий заборонний припис для кривдників

12.09.2018 / 16:06
3393
2
+A
-a

Як застосовуватиметься терміновий заборонний припис для кривдників

11 вересня 2018 року набрав чинності Наказ МВС України про порядок винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника. Про це повідомила заступник Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

Терміновий заборонний припис стосовно кривдника виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

Припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівника уповноваженого підрозділу поліції за результатами оцінки ризиків.

Припис виноситься строком до 10 діб і може містити такі заходи:

зобов'язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;

заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;

заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

При винесенні припису працівник уповноваженого підрозділу поліції отримує пояснення від кривдника, постраждалої особи чи її представника, а у разі наявності – у свідків.

Терміновий заборонний припис стосовно кривдника складається на бланку, виготовленому друкарським способом згідно з технічним описом бланка термінового заборонного припису стосовно кривдника, на якому проставлено відповідні серію та номер.

Усі реквізити припису заповнюються державною мовою, розбірливим почерком, чорнилом чорного або синього кольору.

У разі якщо особа, щодо якої виноситься припис, не володіє українською мовою, припис складається за участю перекладача.

Дія припису припиняється в разі застосування до кривдника адміністративного арешту або обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні.

Зазначимо, дія Наказу не поширюється осіб, які на день винесення припису не досягли вісімнадцятирічного віку та мають спільне місце проживання (перебування) з постраждалою особою.

Кривдник, стосовно якого винесено припис, зобов’язаний повідомити про місце свого тимчасового перебування уповноважений підрозділ поліції за місцем учинення домашнього насильства.

Окрім того, кривдник може оскаржити винесення припису у суді.

Якщо кривдник не хоче залиши місце проживання постраждалої особи, то працівники уповноваженого підрозділу поліції заходи примусу для його виселення.

Адвокат Ганна Наєнко розповіла виданню «ukr.segodnya.ua», що раніше після виникнення конфліктної ситуації поліція забирала агресора на три години.

Вона додала, що не варто плутати терміновий захисний і обмежувальний приписи. Ці документи мають низку відмінностей.

«По-перше, терміновий захисний припис виписує поліція, а обмежувальний – суд. По-друге, тимчасова заборона діє до 10 днів, обмежувальна – до шести місяців, з можливістю продовження ще на півроку. По-третє, за порушення захисного припису загрожує адміністративна відповідальність, а обмежувального – кримінальна», – розповідає юрист.

КОМЕНТАРІ  2 + Додати коментар
Яна
Насильство статі не має. Черговий доказ відсутності гендерної рівності в правовому полі.
. artem12b
[USER=2604]Яна[/USER], http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2229-19
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика