НовиниУкраїна

РСУ розробляє стандарти організації роботи судів

15.04.2019 / 14:19
949
+A
-a

РСУ розробляє стандарти організації роботи судів

У Києві відбулось відкрите засідання Комітету Ради суддів України з питань організаційно-кадрової роботи судів, органів суддівського самоврядування, присвячене обговоренню Стандартів організації роботу суду, зокрема вимог до будівель та приміщень суду. Про це повідомила прес-служба суду.

До обговорення концепції стандартів будуть залучені усі члени РСУ, представники Державної судової адміністрації України, суддівські асоціації, робочі групи з питань розвитку суддівського самоврядування, міжнародні та національні експерти у галузі судового адміністрування.

Самі ж стандарти будуть використовуватися для: забезпечення організаційної єдності функціонування судової системи; підвищення якості судочинства; забезпечення належних умов праці для працівників суду та перебування відвідувачів; модернізації судів та алгоритмів роботи; об’єктивної оцінки стану забезпечення діяльності кожного суду та судової системи загалом; планування роботи судів; управління ресурсами судової влади; контролю за організаційним забезпечення суду; усунення причин та умов, що негативно впливають на авторитет судової влади.

Нові базові вимоги до будівлі суду визначені Державними будівельними нормами відповідають сучасним вимогам та потребам забезпечення належних умов для здійснення судочинства; зона для відвідувачів повинна бути зручною для очікування та інформативною, перелік мінімально необхідної інформації для відвідувачів буде визначатися з урахуванням пропозицій суддів; приміщення суду доцільно оформляти в єдиному стилі.

Для цього доручили ДСА України до 15 травня 2019 року розробити пропозиції щодо дизайну приміщень судів, інформаційних стендів, вказівників, таблиць; звернутися до робочих груп з розвитку суддівського самоврядування Ради суддів України з пропозицію надати інформацію про будівлі та приміщення судів в областях, які перебувають у незадовільному стані; долучити до співпраці в розробці Стандартів організації роботи суду проект Європейського Союзу «Право Justice».

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика