НовиниУкраїна

З 2018 року адвокатам, які надають безоплатну правову допомогу, вдвічі підвищать оплату послуг

16.11.2016 / 12:52
7790
+A
-a

З 2018 року адвокатам, які надають безоплатну правову допомогу, вдвічі підвищать оплату послуг

Міністерство юстиції підготувало проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 року № 465», яким запроваджується нова методика обчислення розміру винагороди адвокатам, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Про це повідомляється на сайті Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги.

Проект постанови розроблено відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та на виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 травня 2016 року № 418. Планом, зокрема, доручено Міністерству юстиції України розробити проекти нормативно-правових актів щодо встановлення розміру оплати послуг адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, на рівні не менше 5 відсотків мінімальної заробітної плати за одну годину.

Розробленим проектом постанови пропонується низка ініціатив, які дозволять збалансувати умови оплати праці та відшкодуванням витрат адвокатів за надання БВПД.

Зокрема, передбачено, що розмір оплати за годину роботи адвоката за надання правової допомоги становить 2,5%, з 1 січня 2018 року - 5% місячного розміру мінімальної заробітної плати.

Заплановано встановити уніфіковану формулу розрахунку оплати послуг адвокатів з урахуванням практики надання правової допомоги: особі, до якої застосовано адміністративне затримання та/або адміністративний арешт; особі, яка відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважається затриманою та/або стосовно якої обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою; у разі залучення до окремої процесуальної дії; у процедурах, пов'язаних з видачею особи (екстрадицією).

Розрахунок оплати послуг здійснюватиметься відповідно до формул, визначених у методиці розрахунку.

Крім того, пропонується уточнити види витрат адвоката, пов’язаних з наданням правової допомоги, що підлягають відшкодуванню. Так, за наявності підтвердних документів, адвокатам, зокрема, відшкодовуватимуться витрати, пов’язані з наданням правової допомоги, на:

- проїзд транспортом загального користування (крім авіаційного, залізничного у м’яких вагонах поїздів, суднами морського та річкового транспорту). Документами, що підтверджують використання транспорту загального користування, є відповідні проїзні квитки та/або квитанції (чеки) про сплату вартості проїзду;

- придбання пально-мастильних матеріалів, відповідно до нормативів, визначених для бюджетних установ, у разі використання власного транспортного засобу у нічний час або сільській місцевості або за відсутності сполучення транспортом загального користування, з урахуванням відстані від місця проживання адвоката або його робочого місця до місця надання правової допомоги та в зворотному напрямку;

- відповідно до практики надання правової допомоги пропонується встановити відшкодування окремих поштових витрат адвоката, пов’язаних з наданням правової допомоги (відправлення цінних листів з описом).

Виплату адвокатам винагороди за надану ними правову допомогу і відшкодування витрат, пов’язаних з наданням такої допомоги, здійснюватимуть один раз на місяць не пізніше останнього робочого дня цього місяця на підставі доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги та акта надання безоплатної вторинної правової допомоги з відповідними додатками, складеного за формою, затвердженою Мін’юстом.

Адвокат має подати складений ним акт до відповідного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у строки, визначені у контракті або договорі.

Варто зазначити, що розмір винагороди адвокатів за надання безоплатної вторинної правової допомоги обчислюється у відсотках місячного розміру мінімальної заробітної плати, визначеного законом про Державний бюджет України на відповідний рік. У зв’язку з цим, у разі прийняття парламентом відповідного закону, який передбачатиме підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня до 3200 гривень, розмір винагороди адвокатів зросте вдвічі.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика