НовиниУкраїна

За порушення авторських прав в Інтернеті пропонують встановити штрафи

19.05.2016 / 09:11
6510
+A
-a

За порушення авторських прав в Інтернеті пропонують встановити штрафи

Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради проект Закону № 4629 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет», який передбачає можливість без досудового розслідування заблокувати сайт на основі заяви правовласника про наявність піратського контенту. 

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет» має на меті: 

- запровадження прозорого, передбачуваного та ефективного механізму припинення порушень авторського і (або) суміжних прав шляхом видалення або унеможливлення доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права в мережі Інтернет; 

- запровадження механізмів протидії повторним порушенням  авторського права і (або) суміжних прав в мережі Інтернет; 

- впровадження відповідальності власників веб-сайтів, що забезпечують можливість розміщення на власних веб-сайтах інформації користувачами веб-сайтів, а також відповідальності інформаційних посередників за невиконання вимог щодо усунення порушень авторського права і (або) суміжних прав, якщо відповідні суб’єкти були повідомлені належним чином про такі порушення. 

Внесення змін передбачено до базового закону – Закону України «Про авторське право і суміжні права», Кодексу України про адміністративні правопорушення та низки інших нормативно-правових актів. 

Зокрема, Закон про авторське право доповнюється положеннями, що суб'єкти авторського права і суміжних прав мають право: вимагати видалення або унеможливлення доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права; надання інформації, що ідентифікує користувача, який розмістив на веб-сайті інформацію, що порушує авторське право і (або) суміжні права, або власника веб-сайту, який використовує послуги хостингу для розміщення та надання доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права; прийняття   інших  передбачених законодавством заходів,  пов'язаних із захистом авторського  права  та  суміжних прав.

Також суд має право постановити рішення чи ухвалу про видалення або унеможливлення доступу до інформації, що порушує авторське право та суміжні права; надання інформації, що ідентифікує користувача, який розмістив на веб-сайті інформацію, що порушує авторське право та (або) суміжні права, або власника  веб-сайту, який використовує послуги хостингу для розміщення та надання доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права.

За невжиття заходів щодо припинення порушення авторського права у мережі Інтернет пропонується встановити адміністративну відповідальність. 

Так, невиконання власником веб-сайту або постачальником послуг хостингу вимог щодо видалення або унеможливлення доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права, або ненадання власником веб-сайту інформації, що ідентифікує користувача, який розмістив на веб-сайті інформацію, що порушує авторське право і (або) суміжні права, або ненадання постачальником послуг хостингу інформації, що ідентифікує власника веб-сайту, який використовує послуги постачальника послуг хостингу для розміщення та надання доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права, каратиметься штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

У разі порушення власником веб-сайту або постачальником послуг хостингу правил розміщення на власному веб-сайті інформації, яка ідентифікує власника веб-сайту або постачальника послуг хостингу, їм загрожує штраф від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, суб’єкт авторського права і (або) суміжних прав або його уповноважений представник у разі виявлення інформації, що порушує його авторське право і (або) суміжні права в Інтернеті, незалежно від вжиття інших способів захисту своїх прав, має право звернутися до власника веб-сайту із скаргою, яка містить вимогу щодо видалення або унеможливлення доступу до цієї інформації. Протягом доби власник сайту повинен поінформувати заявника про виконання його вимог.

 Крім того, у проекті зазначається, що власник веб-сайту та постачальник послуг хостингу протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності цим законом повинен розмістити на власному веб-сайті в мережі Інтернет правила щодо протидії повторним порушенням авторського права і (або) суміжних прав з метою унеможливлення повторного розміщення інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права, доступ до якої було унеможливлено, або зменшення обсягу такої інформації. 

Варто зазначити, що відповідний законопроект розроблено на виконання пункту 154 (розроблення законопроекту, спрямованого на адаптацію законодавства України у сфері інтелектуальної власності до права ЄС та положень Угоди про асоціацію) Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію на 2014 - 2017 роки.

В уряді вважають, що прийняття проекту та його реалізація допоможуть підвищити інвестиційну привабливість України, забезпечивши сприятливе середовище для розвитку ресурсів, що поширюють легальний контент,  та унеможливить застосування економічних санкцій до України внаслідок її виключення зі «Спеціального Списку 301».

Зауважимо, що Спеціальний список 301 – це щорічний звіт зі списком країн, які не забезпечують адекватну і ефективну правову охорону інтелектуальної власності, який готує Офіс торговельного представника США.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Хто і чому в Україні проти військової юстиції ? donum auctoris Хто і чому в Україні проти військової юстиції ?
Військові стверджують, що на війні немає місця дилетантизму. Ба, більше – в армійському середовищі дилетанти є за...
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика