НовиниУкраїна

За посередництво у підкупі встановлять кримінальну відповідальність

05.04.2016 / 12:00
6128
+A
-a

За посередництво у підкупі встановлять кримінальну відповідальність

Група народних депутатів зареєструвала у парламенті проект Закону № 4358 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за посередництво у підкупі".

Як зазначається у пояснювальній записці, з прийняттям нового Кримінального кодексу України 2001 року окрему статтю, що передбачала відповідальність за посередництво у хабарництві, було виключено. Це пояснювалося тим, що «такі дії (посередництво в хабарництві) караються як пособництво в більш тяжкому злочині – даванні хабара». Однак, на думку ініціаторів законопроекту, не у всіх випадках діяльність посередника охоплюється інститутом співучасті ( в тому числі і діями пособника).

Таким чином, виходячи із суспільної небезпечності дій посередника у підкупі, автори законопроекту поропонують передбачити окрему статтю в Особливій частині Кримінального кодексу України «Посередництво у підкупі».

Згідно з проектом, посередництво у підкупі  службової особи юридичної особи приватного права, тобто посередництво у пропонуванні, обіцянні, переданні та одержанні неправомірної вигоди, - карається штрафом від п’ятдесяти до чотирьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років або позбавлення волі на той самий строк.

Посередництво у підкупі особи, яка надає публічні послуги, тобто посередництво у пропонуванні, обіцянні, переданні та одержанні неправомірної вигоди,– карається штрафом від сто п’ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років або позбавлення волі на той самий строк.

Посередництво у підкупі службової особи юридичної особи публічного права, тобто посередництво у пропонуванні, обіцянні, переданні та одержанні неправомірної вигоди, - карається штрафом від п’ятсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавлення волі на строк від двох до семи років.

Вищезазначені діяння, вчинені службовими особами юридичних осіб публічного права – караються штрафом від п’ятсот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Особа, яка вчинила посередницькі дії у підкупі, тобто вчиненні злочинів передбачених статтями 368-3, 368-4, 369, 369-2, 369-3 Кримінального кодексу, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до отримання з інших джерел інформації про цей злочин органом, службова особа якого згідно із законом наділена правом повідомляти про підозру, добровільно заявила про те, що сталося, такому органу та активно сприяла розкриттю злочину, вчиненого особами, які надали, одержали, пообіцяли, запропонували чи прийняли пропозицію або обіцянку одержання неправомірної вигоди. 

Зазначене звільнення не застосовується у разі, якщо пропозиція, обіцянка чи надання неправомірної вигоди були вчинені щодо посадових осіб іноземних держав (осіб, які обіймають посади в законодавчому, виконавчому або судовому органі іноземної держави, у тому числі присяжних засідателів, інших осіб, які здійснюють функції держави для іноземної держави, зокрема для державного органу або державного підприємства), іноземних третейських суддів, осіб, уповноважених вирішувати цивільні, комерційні або трудові спори в іноземних державах у порядку, альтернативному судовому, посадові особи міжнародних організацій (працівників міжнародної організації чи будь-яких інших осіб, уповноважених такою організацією діяти від її імені), а також членів міжнародних парламентських асамблей, учасником яких є Україна, та суддів і посадових осіб міжнародних судів.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика