Українська Гельсінська спілка з прав людини за підтримки Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відкрила сайт з метою сприяння ефективній імплементації положень Національної стратегії у сфері прав людини та координації діяльності усіх інститутів громадянського суспільства та державної влади.
На сайті доступний огляд процесу моніторингу, а також звіти, складені за його результатами.
Для зручності та координації спільної діяльності портал містить контактні дані виконавців Плану дій та представників організацій громадянського суспільства, що здійснюють моніторинг.
Також на сайті можна знайти Меморандум про співпрацю, до якого можуть долучитися організації громадянського суспільства.
Ресурс можна знайти за посиланням – hro.org.ua.
Як зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, для успішної реалізації стратегії потрібне кваліфіковане експертне забезпечення.
«Питання моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини та виконання Плану дій з її реалізації є першочерговим і пріоритетним завданням нашого офісу. Сподіваюся, що для громадськості так само. По-перше, відповідно до Указу Президента 10 грудня ми маємо представити альтернативну доповідь про виконання Плану дій за поточний рік. По-друге, під час розробки Стратегії ми неодноразово наголошували на тому, що цей документ не має стати декларативним, тож нам необхідно пильно стежити за його поетапною реалізацією», – переконана Омбудсмен.
За її словами, результати моніторингу повинні містити не лише критичні зауваження, а й висловлення експертної думки, яка допоможе уряду визначитись у своїх подальших діях.
Нагадаємо, сприяння реалізації Національної стратегії у сфері прав людини – одна з пріоритетних цілей Уповноваженого, визначених у Стратегічному плані діяльності Уповноваженого на 2016 - 2017 роки.
Метою реалізації Стратегії є забезпечення пріоритетності прав і свобод людини як визначального чинника під час визначення державної політики, прийняття рішень органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
Результатом виконання Стратегії має стати запровадження системного підходу до виконання завдань та забезпечення узгодженості дій органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сфері прав і свобод людини, створення в Україні ефективного (доступного, зрозумілого, передбачуваного) механізму реалізації та захисту прав і свобод людини.