Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону № 4373 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп‘яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції». За це проголосувало 254 народні депутати.
Проектом пропонується встановити, що за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачається штраф від 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (один такий мінімум - 17 гривень) і позбавлення права управління транспортними засобами на 1 рік.
Також пропонується встановити, що повторне протягом 2 років водіння в стані будь-якого сп'яніння карається штрафом у 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та позбавленням права водіння на 3 роки.
При цьому за вживання водієм алкоголю або наркотиків після дорожньо-транспортної пригоди або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення медогляду, передбачається штраф у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та позбавлення права водіння на 3 роки або амін. арешт на 15 діб.
Підкреслимо, що водіння в стані будь-якого сп'яніння, вчинений особою, яка двічі протягом 5 років піддавалась адміністративному стягненню за керування транспортними засобами в стані будь-якого сп'яніння або під впливом знижують увагу та швидкість реакції ліків, за відмову від проходження огляду на стан сп'яніння або щодо вживання ліків тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та позбавлення права керування транспортними засобами на строк 10 років і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Зазначимо, що наразі в Кодексі про адміністративні правопорушення за керування автомобілем у нетверезому вигляді передбачено штраф у 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та позбавлення права водіння на термін від 1 до 2 років.