НовиниУкраїна

Закон «Про державну службу» може не набрати чинності 1 травня

20.04.2016 / 09:05
6873
+A
-a

Закон «Про державну службу» може не набрати чинності 1 травня

Верховній Раді України пропонують відтермінувати набрання чинності Законом "Про державну службу" до 1 травня 2017 року. Відповідний законопроект № 4447 зареєстрували у парламенті 14 квітня депутати Сергій Валентиров ("Блок Петра Порошенка"), Олександр Пономарьов ("Воля народу"), Євген Балицький ("Опозиційний блок") та Андрій Шипко ("Відродження").

Як зазначають ініціатори законопроекту, деякі норми Закону про держслужбу не узгоджені між собою або суперечать іншим законодавчим актам України, зокрема Кодексу законів про працю України, Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законам України "Про засади державної мовної політики", "Про запобігання корупції" тощо.

Депутати наголошують, що аналіз викладених у тексті Закону вимог щодо освітнього, кваліфікаційного та професійного рівня осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, з розмежуванням за категоріями свідчить про значне зниження освітнього та кваліфікаційного рівня осіб, які мають право на зайняття посад держслужби. Також чітко не визначено вимогу щодо "досвіду роботи на керівних посадах у відповідній сфері" (посади категорії "А") або "досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності" (посади категорії "Б").

Підкреслюється, що в Законі не узгоджені критерії встановлення розміру оплати праці, з якого формується фонд преміювання (статті 50 і 52). При цьому передбачена Законом система оплати праці держслужбовців пов’язана з поділом посад за функціональним критерієм і критерієм обсягу компетенції та відповідальності на посаді.

На думку авторів, незрозумілими є підстави та критерії  встановлення нового виду вихідної допомоги у зв’язку із досягненням державним службовцем 65-річного віку. Стаття 90 Закону, якою встановлюється пенсійне забезпечення держслужбовців на загальних підставах відповідно до Закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", позбавляє державних службовців тих компенсаторів, які мають бути "противагою" тим обмеженням, що встановлені при проходженні державної служби, що негативно вплине на престижність держслужби.

Порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівника Апарату Верховної Ради України, визначений Законом, не узгоджується з положеннями статті 8 Регламенту Верховної Ради України, проте відповідні зміни Законом не передбачено.

Зокрема, реалізація деяких норм (частина третя статті 3 Закону) потребує внесення змін до низки законів, які визначають статус та особливості правового регулювання тих категорій посадових осіб, на які пропонується не поширювати сферу дії цього Закону. Однак обсяг запропонованих у Прикінцевих та перехідних положеннях Закону змін до чинних законодавчих актів не є достатнім для узгодження всіх запропонованих новацій та положень чинного законодавства.

Зазначимо, що Кабінет Міністрів України розпочав прийняття нормативно-правових актів, необхідних для впровадження з 1 травня нового Закону "Про державну службу". Як раніше повідомляли в уряді, до 1 травня цього року необхідно прийняти 33 нормативні акти, зокрема три закони і низку постанов Кабінету Міністрів, які дозволять підготуватися до належного впровадження Закону. Однак відповідні закони парламент ще не розглядав.

Варто зазначити, що прийняття та набрання чинності новим Законом "Про державну службу" є однією із найважливіших позицій Плану заходів із імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Це передбачає можливість отримання Україною фінансової допомоги від Європейського Союзу у розмірі понад 20 млрд грн. Зокрема, Реанімаційний пакет реформ та інші громадські організації звернулися до Президента, уряду, лідерів коаліції, народних депутатів України, членів профільного Комітету ВР із питань державного будівництва не допустити відтермінування реформи державної служби.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика