НовиниУкраїна

Закон Савченко пропонують застосовувати залежно від тяжкості злочину

07.05.2016 / 09:06
7197
1
+A
-a

Закон Савченко пропонують застосовувати залежно від тяжкості злочину

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 4548 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо правил зарахування строку попереднього ув'язнення)".

Метою законопроекту є виправлення недоліків Закону № 838-VIII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання, що набрав чинності 24.12.2015 року. Ним було запроваджено правило зарахування судом строку попереднього ув’язнення з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Як зазначають автори законопроекту, на практиці введення в дію Закону № 838-VIII призвело до соціально негативних наслідків, а саме як зазначено у відкритій заяві Партії захисників Вітчизни до народних депутатів від 06.04.2016 року: «станом на 18 березня 2016 року вказаним Законом скористалося вже майже 6000 осіб, із них 1800 за особливо тяжкі злочини (вбивства), 3000 за тяжкі злочини (зґвалтування, розбій) та 1200 за злочини середньої тяжкості та ще 50000 тисяч засуджених можуть бути звільнені достроково…».

Таким чином застосування правила зарахування судом строку попереднього ув’язнення з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі, введеного в дію Законом № 838-VIII, особливо до тяжких та особливо тяжких злочинів фактично призводить до нівелювання такої мети покарання, як запобігання вчиненню нових злочинів та основного завдання Кримінального кодексу України щодо охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки тощо від злочинних посягань.

Тому законопроектом пропонується внести зміни до статті 72 Кримінального кодексу, конкретизувавши, що зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того ж кримінального провадження, у межах якого до особи було застосовано попереднє ув'язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі для злочинів невеликої та середньої тяжкості, а для тяжких та особливо тяжких злочинів - один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі.

Наразі проект опрацьовується в Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Нагадаємо, що в парламенті раніше було зареєстровано подібний законопроект № 4032, яким пропонується визначити, що правила співвідношення покарань за ч. 5 ст. 72 Кримінального кодексу не поширюються на осіб, засуджених або котрі підозрюються у вчиненні тяжких або особливо тяжких злочинів.

Варто зазначити, що після набрання чинності так званого «закону Савченко» одразу ж виникли проблеми з його застосуванням, на що неодноразово вказували правники й адвокатська спільнота. Також у Міністерстві юстиції зазначали, що цей Закон створив низку нових проблем і потребує внесення змін. Однак Верховна Рада поки не розглянула жодної відповідної законодавчої ініціативи. 

КОМЕНТАРІ  1 + Додати коментар
Романюк Ольга
цей закон має діяти для осіб які потрапили  вперше бо виходить якщо нетяжкі злочини то будуть відбувати постійно половину терміну виходить якщо людина була вже засуджена то вона вже знає куди потрапляє вдруге і для неї це вже нетакий стрес як для тієї що перший раз  
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика