НовиниУкраїна

Законопроект про накопичувальну пенсійну систему подано на розгляд Уряду

01.04.2019 / 19:25
808
+A
-a

Законопроект про накопичувальну пенсійну систему подано на розгляд Уряду

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України оприлюднила проект Закону України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення», який запроваджує в Україні пенсійну систему 2-го рівня.

Законопроект розроблений НКЦПФР за дорученням Кабінету Міністрів України, погоджений з усіма міністерствами та відомствами, й вже офіційно поданий на розгляд уряду.

Очікується, що після його схвалення на засіданні Кабінету Міністрів України він буде поданий як урядовий на розгляд Верховної Ради України.

Законопроект, серед іншого, передбачає, що джерелами формування та використання пенсійних коштів накопичувальної системи є: 1) внески до системи загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення; 2) інвестиційний дохід, що утворюється в результаті розміщення та інвестування коштів учасників системи; 3) сума штрафних санкцій пені, інших платежів на користь учасників системи.

Учасниками системи є:

громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є працівниками юридичних осіб,

фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;

особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;

громадяни України, які працюють у розташованих за межами України дипломатичних представництвах та консульських установах України, філіях, представництв;

особи, які працюють на виборних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, громадських об’єднаннях та отримують заробітну плату (винагороду) за роботу на таких посадах;

військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби), поліцейські, особи рядового і начальницького складу, у тому числі ті, які проходять військову службу під час особливого періоду, визначеного законами України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «Про військовий обов’язок і військову службу»;

члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які сплачують внески на інших підставах.

Внески до системи загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення нараховуються та сплачуються окремо.

Накопичувальний внесок для учасників накопичувальної системи, крім фізичних осіб -підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, у першій рік встановлюється у розмірі 2% доходу.

Розмір накопичувального внеску збільшується щорічно на 1% за умови, що рівень зростання середньомісячної заробітної плати складає 5 або більше відсотків.

Якщо протягом останніх 12 місяців середня зарплата не зросла, то розмір внеску не змінюється. Водерчас розмір накопичувального внеску не може перевищувати 10%.

Зазначимо, забороняється використання пенсійних коштів учасників системи для забезпечення виплати пенсій та надання соціальних послуг із солідарної системи.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика