НовиниУкраїна

Започатковано цикл публікацій про судову комунікацію в Україні

30.08.2018 / 19:32
1184
+A
-a

Започатковано цикл публікацій про судову комунікацію в Україні

Рада суддів України започаткувала цикл публікацій про те, як започатковувалася судова комунікація в Україні і про роль органів суддівського самоврядування на цьому шляху.

«Філософ Лао Цзи якось сказав, що подорож у тисячу миль починається з першого кроку. Таким першим кроком для судової гілки влади стало рішення ХІ з’їзду суддів України від 22 лютого 2013 року про введення в судах посади прес-секретаря.

Тоді ж, на виконання цього рішення, Державна судова адміністрація України розробила та затвердила посадову інструкцію головного спеціаліста із забезпечення зв'язків з засобами масової інформації (прес-секретаря).

В той же час робоча група до складу якої входили керівники апарату судів, судді, представники Ради суддів України, Державної судової адміністрації розпочала розробку концепції створення єдиного прес-центру судової влади.

Вже 8 серпня 2014 року на засіданні Ради суддів України з метою гармонізації відносин судової влади та суспільства, забезпечення зростання рівня довіри до судової влади, об'єктивного висвітлення діяльності судової системи в засобах масової інформації та через веб-ресурси прийнято рішення №9 про створення при Раді суддів України прес-центру судової влади, а 5 вересня того ж року рішенням №21 погоджено Положення про цей структурний підрозділ.

На цьому етапі головним завданням прес-центру судової влади була організація інформаційного супроводу діяльності Ради суддів України, Державної судової адміністрації України та налагодження співпраці зі ЗМІ. Здавалося б, усі ці зусилля мали б привести до утворення механізму взаємодії судових установ та громадськості через медіа, зацікавлених у висвітлені правової тематики. Однак на практиці виявилось інакше. За кілька місяців стало зрозуміло, що для створення ефективної прес-служби суду не вистачає ще однієї ланки. Представники медіа зазвичай бажають отримати коментар не від прес-секретаря, а від судді та й самим прес-секретарям в судах бракує практичних знань та навичок. Окрім того, дуже гостро стояло і питання взаємної недовіри між судами та медіа.

Не залишаючись осторонь історичних подій, які відбувались у 2014 році в Україні, представники органу суддівського самоврядування та фахівці прес-центру судової влади дуже добре розуміли, що комунікаційний вакуум, який історично утворився між судом та суспільством має бути знищено, а тому розвиток інформаційної політики та поглиблення комунікації з пресою та суспільством став пріоритетним напрямом діяльності.

Тож, вивчення міжнародного досвіду стало наступним кроком. За підтримки Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні представники Ради суддів України з робочим візитом відвідали Королівство Нідерланди, де дізнались, що кожен суд, окрім прес-секретаря має одного або кількох "суддів-спікерів",

а за підтримки Проекту USAID"Нове правосуддя" було організовано і проведено першу міжнародну конференцію "Зміцнення довіри до судової влади через покращення взаємної комунікації".

І вже в березні 2015 року Рада суддів України приймає рішення №14 про запровадження інституту судді-спікера в українських судах. Поява інституту суддів-спікерів вплинула на процес комунікації служителів Феміди із суспільством, адже через призму особистості судді-спікера люди починають бачити у суді людське обличчя, а не знеособлений державний орган.

Реалізуючи Стратегію розвитку судової системи в Україні на 2015-2019 роки, ключовими функціями прес-центру судової влади при Раді суддів України стали: забезпечення оперативного та об'єктивного висвітлення у ЗМІ діяльності органів судової влади, створення та розбудови мережі суддів-спікерів та прес-секретарів судів, надання їм методичної допомоги, спростування недостовірної інформації, сприяння представникам ЗМІ в комунікації з представниками органів судової влади.

Разом з тим, вирішення організаційних питань поставило нові виклики і завдання, що потребували додаткових поглиблених знань у сфері комунікації і медіа, як прес-секретарів, суддів-спікерів так і працівників апарату суду та суддів. Задля виконання цього завдання, представниками прес-центру судової влади при Раді суддів України, було розроблено авторську навчальну програму для судових комунікаторів реалізація якої триває і досі».

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
13.02.2020 12:00:00 - Lviv Legal Criminal Talks
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика