НовиниУкраїна

Затверджено механізм визначення плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі

26.02.2019 / 18:12
1503
+A
-a

 Затверджено механізм визначення плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі

Набуває чинності Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №3 «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі».

Методика визначає механізм формування і встановлення плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі та поширюється на об'єкти доступу усіх форм власності.

Документ поширюється на відносини між власниками інфраструктури будинкової розподільної мережі, які не є операторами, провайдерами телекомунікацій (далі - власник), та іншими суб'єктами господарювання (оператор, провайдер телекомунікацій або уповноважена ними особа), що виникають під час доступу до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі.

Одноразовою платою за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі є плата за розроблення та видачу технічних умов з доступу до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі, що розраховується відповідно до цієї Методики та встановлюється власником, яку замовник сплачує одноразово.

Плата за погодження власником проектної документації з доступу до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі, розробленої відповідно до технічних умов з доступу до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі, окремо не стягується.

Періодична плата за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі може встановлюватися виключно за наявності додаткових витрат власника на утримання елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі, пов'язаних з наданим доступом.

Розмір одноразової та періодичної плати визначається за цією Методикою з урахуванням податків, зборів та обов’язкових платежів, встановлених законодавством, який не може перевищувати граничних розмірів, встановлених статтею 17 Закону України «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», та зазначається у договорі з доступу.

До складу додаткових витрат власника на утримання елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі, пов'язаних з наданим доступом, включаються прямі витрати за умов документального підтвердження.

До складу додаткових витрат із надання доступу до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі не може бути включено:

сум безнадійної дебіторської заборгованості та відрахувань до резерву сумнівних боргів;

сум неустойки (штраф, пеня);

сум нестачі та втрат від псування цінностей, у тому числі за рішенням суду;

витрат, пов'язаних із купівлею-продажем іноземної валюти;

сум спонсорської та благодійної допомоги;

втрат від знецінення запасів;

витрат на утримання об'єктів соціально-культурного призначення тощо.

Забороняється встановлення додаткової плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі, крім визначеної Законом України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», після укладення відповідного договору з доступу.

Визначення одноразової плати здійснюється з урахуванням переліку робіт, що мають бути враховані під час розрахунку одноразової плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі, наведеного у додатку 1 до цієї Методики, за собівартістю послуг з підготовки технічних умов з доступу до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі.

Передбачена формула розрахунку розміру одноразової плати.

У разі надання виключно загальнодоступних телекомунікаційних послуг у селищах і селах або на депресивних територіях зазначені у пункті 2 цього розділу коефіцієнти перемножуються.

Розмір одноразової плати не може перевищувати 50 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 01 січня поточного року.

Періодична плата визначається з урахуванням переліку робіт, що мають бути враховані під час розрахунку розміру періодичної плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі. Також передбачено формулу розрахунку.

У разі надання виключно загальнодоступних телекомунікаційних послуг у селищах і селах або на депресивних територіях зазначені у пункті 1 цього розділу коефіцієнти перемножуються.

Визначення розміру періодичної плати проводиться окремо за кожним об'єктом доступу.

Розмір періодичної плати (на місяць за будинок) не може перевищувати:

для будинків до 100 квартир – 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

для будинків від 101 до 160 квартир – 3 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

для будинків від 161 квартири і більше – 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Послуга транзиту кабельних ліній в інфраструктурі будинкової розподільної мережі не надається.

Розмір плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі має бути сталим і не може змінюватися протягом одного року з дня укладення договору з доступу.

Підставою для перегляду розміру плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі є зміна розміру складових додаткових витрат, а також кількості замовників, які використовують одну й ту саму інфраструктуру об’єкта.

Замовник вносить одноразову плату протягом 15 робочих днів з дня отримання письмової інформації про прийняття рішення власником про видачу технічних умов з доступу до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі та рахунка на оплату.

Періодична плата сплачується відповідно до умов договору з доступу, але не пізніше останнього числа місяця, наступного за розрахунковим місяцем.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика