НовиниУкраїна

Затверджено порядок ведення реєстру осіб, зниклих безвісти

16.08.2019 / 11:33
476
+A
-a

Затверджено порядок ведення реєстру осіб, зниклих безвісти

Затверджено порядок ведення Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 726.

Держателем Реєстру є Комісія з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (далі – Комісія), яка має право доступу до відомостей, внесених до Реєстру, в повному обсязі.

Реєстраторами є члени Комісії та уповноважені посадові особи Національної поліції, СБУ, Міноборони, ДСНС, Національної гвардії, МОЗ, Мінрегіону, судів, місцевих органів виконавчої влади.

Реєстр складається з розділів про:

відомості про осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;

відомості про невпізнані останки осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та пов’язані з ними речі.

Комісія, Національна поліція, СБУ, Міноборони, ДСНС, Національна гвардія, місцеві органи виконавчої влади вносять у реєстр загальні відомості про розшук осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (українською мовою та латинськими літерами відповідно до правил транслітерації); дата та місце народження; інформацію про сімейний стан, зареєстроване місце проживання/перебування; реквізити документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи (назва, номер, серія (за наявності) документа, дата видачі, уповноважений суб’єкт, що його видав); дату, місце, обставини та час зникнення особи; прикмети особи);

Національна поліція – відомості щодо наявності інформації про зникнення особи за особливих обставин або заяви про розшук такої особи та безпосереднього розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;

суди – рішення суду про визнання розшукуваних осіб зниклими безвісти за особливих обставин, безвісно відсутніми або оголошення їх померлими;

Національна поліція, МОЗ, Мінрегіон, місцеві органи виконавчої влади – відомості про невпізнані останки осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та пов’язані з ними речі.

Після закриття кримінального провадження щодо розшуку особи, зниклої безвісти, Національна поліція повідомляє про це Комісії протягом трьох днів.

Протягом 24 годин з моменту визнання судом особи, зниклої безвісти, безвісно відсутньою або оголошення її померлою відповідно до Цивільного кодексу України та в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України, суд, який прийняв відповідне рішення, вносить відомості до Реєстру.

Відомості про припинення розшуку особи, зниклої безвісти за особливих обставин, вносяться Комісією до Реєстру невідкладно.

МОЗ і МВС вносять до реєстру інформацію про невпізнані останки осіб, отриману за результатами ідентифікації.

Якщо останки неможливо ідентифікувати, до реєстру вноситься інформація, що може сприяти ідентифікації, зокрема дата та місце виявлення таких останків, дані повного посмертного вивчення, у тому числі особливі прикмети, вік, статура тощо, одяг і особисті речі, зразки та профілі ДНК, отримані в ДНК-лабораторіях, фіксується підрозділами експертної служби МОЗ та МВС. До реєстру також вносить інформація про перепоховання останків.

Інформація з Реєстру надається:

1) особам, які вважалися зниклими безвісти за особливих обставин, місце перебування яких встановлено;

2) родичам осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, заінтересованим особам, заявнику, органам, уповноваженим на облік та/або розшук осіб, зниклих безвісти.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика