НовиниУкраїна

Затверджено порядок ведення реєстру патентів на сорти рослин

24.09.2018 / 10:05
1171
+A
-a

Затверджено порядок ведення реєстру патентів на сорти рослин

Постановою Кабінету Міністрів України визначено механізм ведення Реєстру патентів на сорти рослин, який на думку уряду повинен забезпечити удосконалення процедури набуття селекціонером майнового права інтелектуальної власності на його сорт та забезпечить отримання справедливої винагороди за створений сорт.

Безпосередньо Мінагрополітики забезпечує ведення Реєстру патентів та можливість інтеграції з іншими державними реєстрами з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

До Реєстру патентів вносяться такі офіційні відомості:

номер, дата реєстрації майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин та номер патенту;

зазначення ботанічного таксона (українською та латинською мовами);

назва сорту;

номер та дата подання заявки;

дата пріоритету;

опис сорту;

дата опублікування відомостей про державну реєстрацію майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин;

ім’я автора (авторів);

ім’я (назва) особи, яка є володільцем патенту сорту і зберігає сорт та його (їх) представника (представників);

відомості щодо чинності майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин;

відомості про надання ліцензій на використання сорту;

відомості про передачу майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин.

Відомості до Реєстру патентів вносяться на підставі рішення Мінагрополітики про державну реєстрацію майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин та наявності оригінала документа, що підтверджує сплату державного мита.

Мінагрополітики видає в десятиденний строк від дати державної реєстрації майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин патент на сорт рослин за формою згідно з додатком.

Відомості щодо дати опублікування відомостей про державну реєстрацію майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин вносяться після їх опублікування у періодичному офіційному виданні Мінагрополітики “Охорона прав на сорти рослин”.

У разі потреби внесені до Реєстру патентів відомості можуть бути змінені на підставі рішення Мінагрополітики. Зміни до Реєстру патентів, що вносяться за ініціативою особи, якій належать майнові права інтелектуальної власності на сорт рослин (далі — володілець патенту), вносяться до Реєстру патентів за умови сплати відповідного збору.

Для внесення змін до відомостей, зазначених у Реєстрі патентів, володілець патенту звертається до Мінагрополітики з клопотанням в довільній формі, що складене державною мовою. Встановлено перелік інформації, яка повинна міститись в клопотанні.

До клопотання додаються документ про сплату відповідного збору та документи, які підтверджують наявність підстав та правомірність внесення змін до відомостей, що містяться у Реєстрі патентів (їх оригінали або копії, засвідчені в установленому порядку).

У разі внесення змін до відомостей у Реєстрі патентів, які відображені у патенті, Мінагрополітики видає патент з урахуванням таких змін.

Внесені до Реєстру патентів офіційні відомості, опис сорту та зміни до них опубліковуються у періодичному офіційному виданні Мінагрополітики «Охорона прав на сорти рослин».

Відомості, що містяться в Реєстрі патентів, відкриті для загального ознайомлення.

Мінагрополітики забезпечує вільний, цілодобовий і безоплатний доступ до Реєстру патентів на своєму офіційному веб-сайті.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право на довіру donum auctoris Право на довіру
Висловлення недовіри Генеральному прокурору парламентом, як інститут відповідальності, свідчить про залежність очіл...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика