НовиниУкраїна

Затверджено порядок здійснення валютних інтервенцій Нацбанку

12.02.2019 / 10:12
553
+A
-a

Затверджено порядок здійснення валютних інтервенцій Нацбанку

Правлінням Національного банку України постановою № 26 затверджено Положення про здійснення валютних інтервенцій Національного банку України на валютному ринку України.

Документ встановлює порядок та умови здійснення валютних інтервенцій Національного банку України (далі - Національний банк) на валютному ринку України.

Національний банк здійснює валютні інтервенції на умовах «тод», «том», «спот» або «своп».

Національний банк здійснює валютні інтервенції з купівлі, продажу іноземної валюти у формі:

1) інтервенції за єдиним курсом;

2) валютного аукціону;

3) інтервенції за найкращим курсом;

4) адресної інтервенції.

Національний банк здійснює валютні інтервенції з обміну іноземної валюти на умовах «своп» у формі інтервенції за єдиним курсом.

Національний банк здійснює валютні інтервенції з використанням функціоналів торговельно-інформаційних систем або засобів Системи підтвердження угод.

Передбачено чіткий порядок проведення Національним банком валютного аукціону.

Банк має право на подання до Національного банку для участі в аукціоні конкурентних та/або неконкурентних заявок відповідно до умов проведення аукціону.

Банк у заявці на участь в аукціоні зазначає бажану суму операції, а для конкурентної заявки - також курс операції. Банк у конкурентній заявці зазначає курс для другої частини валютної інтервенції, якщо валютний аукціон проводиться на умовах «своп».

Адресна інтервенція здійснюється на підставі розпорядчого акта Національного банку для задоволення окремих загальнодержавних потреб, зумовлених національними інтересами України.

Національний банк не здійснює валютну інтервенцію з купівлі, продажу, обміну іноземної валюти на умовах «своп» на строк, для якого не затверджений розмір «знижки за ризик (haircut)».

Національний банк здійснює з банками першу частину валютної інтервенції з купівлі, продажу іноземної валюти на умовах «своп» за офіційним курсом гривні до відповідної іноземної валюти, установленим Національним банком на день проведення операції, за мінусом «знижки за ризик (haircut)».

Правління Національного банку розпорядчим актом визначає максимальний строк, на який може здійснюватися валютна інтервенція на умовах «своп».

Національний банк має право достроково припинити з банком валютну інтервенцію на умовах «своп» відповідно до умов, визначених в окремому договорі, укладеному з банком.

Національний банк має право задовольнити свої вимоги за рахунок коштів у гривні/іноземній валюті, що ним отримані від банку відповідно до умов першої частини валютної інтервенції на умовах «своп», шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог, якщо банк не виконує умов валютної інтервенції на умовах «своп» більше ніж один робочий день (уключаючи випадок дострокового припинення валютної інтервенції на умовах «своп»).

Національний банк задовольняє свої вимоги за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, який діятиме на другий робочий день після дня направлення Національним банком повідомлення про дострокове припинення валютної інтервенції з купівлі, продажу, обміну іноземної валюти на умовах «своп».

Банк, заявка якого обрана Національним банком для задоволення під час валютної інтервенції, зобов'язаний укласти угоду з Національним банком щодо продажу (купівлі, обміну) іноземної валюти. Така заявка не може бути відкликана.

За неукладення банком угоди з Національним банком щодо продажу (купівлі, обміну) іноземної валюти банк позбавляється права брати участь у валютних інтервенціях протягом наступних 30 календарних днів.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5
05.10.2019 10:00:00 - Compliance law forum
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика