НовиниУкраїна

Затвержено порядок використання ОВК системи «Вибори»

23.06.2019 / 10:00
787
+A
-a

Затвержено порядок використання ОВК системи «Вибори»

Постановою Центральної виборчої комісії від 6 червня затверджено Порядок використання окружними виборчими комісіями (ОВК) з виборів народних депутатів України інформаційно-аналітичної системи «Вибори народних депутатів України» Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Вибори».

Цей Порядок розроблено з метою забезпечення публічності та відкритості виборчого процесу з виборів народних депутатів України, спостереження за ходом і результатами голосування, своєчасного отримання та оприлюднення Центральною виборчою комісією (ЦВК) передбаченої Законом України «Про вибори народних депутатів України» (далі - Закон) інформації, надання інформаційно-аналітичної підтримки суб’єктам виборчого процесу.

Під час проведення виборів народних депутатів України ОВК з виборів народних депутатів України використовують інформаційно-аналітичну систему «Вибори народних депутатів України» Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Вибори» (далі - ІАС).

Порядок використання ОВК з виборів народних депутатів України ІАС та процедура передачі за допомогою її засобів інформації до ЦВК встановлюються Законом, цим Порядком та іншими актами Комісії.

ОВК використовує ІАС під час здійснення нею таких повноважень:

- утворення дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України (далі - дільничні виборчі комісії);

- забезпечення передачі дільничним виборчим комісіям виборчих бюлетенів;

- реєстрації офіційних спостерігачів від кандидатів у народні депутати України, від політичних партій - суб’єктів виборчого процесу, від громадських організацій у відповідному одномандатному виборчому окрузі (далі - офіційні спостерігачі);

- встановлення підсумків голосування в межах одномандатного виборчого округу;

- надання Центральній виборчій комісії інформації для оприлюднення на її офіційному вебсайті у випадках, передбачених Законом.

Після внесення до окружної виборчої комісії подань щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій, про реєстрацію офіційних спостерігачів, інших документів, опрацювання яких здійснюється засобами ІАС "Вибори народних депутатів України", секретар окружної виборчої комісії, а за його відсутності голова чи заступник голови цієї комісії невідкладно передають системному адміністратору окружної виборчої комісії (далі - системний адміністратор) електронні носії інформації (оптичні, USB-флеш-накопичувачі, інші пристрої для запам’ятовування, що використовують інтерфейс USB), що містять тексти таких подань (документів).

У разі відсутності електронних текстів подань (документів) ці подання (документи) надаються системному адміністратору для опрацювання на паперових носіях.

Системний адміністратор може доручити оператору (операторам) ОВК введення до бази даних системи відомостей з наданих йому для опрацювання подань (документів).

Після прийняття постанов ОВК про утворення дільничних виборчих комісій (далі - ДВК), внесення змін до їх складу, реєстрації офіційних спостерігачів або припинення їх повноважень секретар комісії (секретар засідання) негайно передає копії відповідних постанов системному адміністратору для внесення до бази даних системи відомостей щодо:

- включення осіб до складу ДВК;

- призначення членів ДВК на керівні посади у складі ДВК;

- припинення повноважень членів ДВК;

- реєстрації офіційних спостерігачів;

- припинення повноважень офіційних спостерігачів.

Після внесення до бази даних системи відомостей щодо включення осіб до складу ДВК, реєстрації офіційних спостерігачів системний адміністратор (оператор) засобами ІАС формує посвідчення членів ДВК, офіційних спостерігачів за формами, встановленими Центральною виборчою комісією, та роздруковує їх.

Рішення ОВК з розглянутого на засіданні питання, що стосується виборчого процесу, оформлене у формі постанови (далі - постанова), надсилається до ЦВК через ІАС для його подальшого оприлюднення на офіційному вебсайті Комісії.

Постанова, прийнята окружною виборчою комісією, надсилається до Центральної виборчої комісії не пізніше 12 години наступного дня після дня її прийняття, а прийнята напередодні дня голосування, в день голосування та під час підрахунку голосів, встановлення підсумків голосування, - негайно, але не пізніш як через чотири години після завершення засідання окружної чи дільничної виборчої комісії.

Прописано і порядок передачі оперативної інформації про хід голосування. Зокрема, ОВК в день голосування засобами ІАС передає до Центральної виборчої комісії по мірі надходження від ДВК таку оперативну інформацію:

1) про присутність членів ДВК на підготовчому засіданні та, за наявності, про надзвичайні події (відсутність членів дільничної виборчої комісії на підготовчому засіданні, неможливість розпочати голосування на виборчій дільниці тощо) - не пізніше 10 години;

2) про кількість виборців, внесених до списку виборців на виборчих дільницях, на момент початку голосування, у тому числі кількість виборців, внесених до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування, - не пізніше 10 години;

3) про кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчих дільницях, станом на 12 годину - не пізніше 13 години;

4) про кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчих дільницях, станом на 16 годину - не пізніше 17 години;

5) про кількість виборців, внесених до списку виборців на виборчій дільниці на момент закінчення голосування, та кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці на момент закінчення голосування, - не пізніше 21 години 30 хвилин;

6) про надзвичайні події, що перешкоджають проведенню голосування на виборчих дільницях упродовж дня голосування, - невідкладно після отримання відповідної оперативної інформації.

З моменту закінчення голосування та початку прийняття окружною виборчою комісією протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі в межах одномандатного виборчого округу та (або) протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях в одномандатному виборчому окрузі (далі - протокол) окружна виборча комісія засобами ІАС надає ЦВК оперативну інформацію про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях одномандатного виборчого округу (далі - інформація про підрахунок голосів виборців).

Для перевірки правильності заповнення протоколу, повноти та коректності внесених до нього відомостей окружна виборча комісія своїм рішенням визначає члена (членів) комісії, відповідального (відповідальних) за таку перевірку.

Відповідальність за організацію передачі до ЦВК інформації, передбаченої цим Порядком, своєчасність надходження та її достовірність несе голова окружної виборчої комісії, голова ДВК закордонної виборчої дільниці.

Постанова ЦВК від 25 вересня 2012 року № 1074 «Про Порядок передачі до Центральної виборчої комісії оперативної інформації про хід та підсумки голосування у день голосування на виборах народних депутатів України» втратила чинність.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика