Уряд вніс зміни до Порядку акредитації суб'єктів державної реєстрації та моніторингу відповідності таких суб'єктів вимогам акредитації. Це передбачено постановою Кабінету міністрів України від 9 листопада 2016 року № 797 "Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 915 і від 25 грудня 2015 р. № 1130".
Передбачено, що у разі коли юридична особа публічного права має відокремлений підрозділ, що здійснюватиме повноваження у сферах державної реєстрації, вона має повідомити про його акредитацію Міністерство юстиції України.
При цьому юридична особа повинна документально підтвердити факт перебування у трудових відносинах із таким відокремленим підрозділом.
Акредитований суб’єкт державної реєстрації у разі утворення відокремленого підрозділу (філії), що здійснюватиме повноваження у сферах державної реєстрації, або прийняття рішення про здійснення повноважень у сферах державної реєстрації відокремленим підрозділом (філією), утвореним до акредитації, подає Мін’юсту в довільній письмовій формі повідомлення, в якому декларує відомості про такий відокремлений підрозділ (філію), передбачені підпунктами 1—5 пункту 3 цього Порядку, до якого додаються документи, передбачені пунктом 4 цього Порядку.
За результатами розгляду зазначеного повідомлення Мін’юст у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з моменту його реєстрації, на підставі висновків комісії надсилає технічному адміністратору відповідне повідомлення або інформує заявника про відсутність інституційної готовності відокремленого підрозділу (філії) до здійснення повноважень у сферах державної реєстрації.
Інформація про відсутність інституційної готовності відокремленого підрозділу (філії) до здійснення повноважень у сферах державної реєстрації надсилається у разі, коли:
акредитований суб’єкт державної реєстрації не подав в повному обсязі передбачені цим Порядком документи або подав документи, оформлені з порушенням вимог законодавства;
акредитований суб’єкт державної реєстрації подав повідомлення, відомості у якому не відповідають доданим до повідомлення документам;
особи, що заявлені як державні реєстратори, не відповідають кваліфікаційним вимогам до державного реєстратора, встановленим Законами та Мін’юстом.
Акредитований суб’єкт державної реєстрації зобов’язаний протягом п’яти робочих днів з дня настання обставин, що впливають на дотримання таким суб’єктом вимог акредитації, а також у разі прийняття на посаду державного реєстратора, відомості про якого відповідно до цього Порядку не надавалися Мін’юсту, надіслати Мін’юсту засвідчені (посвідчені) копії документів, передбачених пунктом 4 цього Порядку, що підтверджують дотримання суб’єктом вимог акредитації, а також кваліфікаційних вимог до державного реєстратора, встановлених Законами та Мін’юстом.
Акредитовані суб’єкти державної реєстрації, які до дня набрання чинності цією постановою, здійснювали повноваження у сферах державної реєстрації в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць за місцезнаходженням відокремлених підрозділів (філій), зобов’язані привести до 1 грудня 2016 року свою діяльність та діяльність таких відокремлених підрозділів (філій) у відповідність з вимогами, встановленими Порядком акредитації суб’єктів державної реєстрації та моніторингу відповідності таких суб’єктів вимогам акредитації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1130.