НовиниУкраїна

Змінено повноваження Комісії з питань вищого корпусу держслужби у системі правосуддя

15.11.2019 / 12:19
357
+A
-a

Змінено повноваження Комісії з питань вищого корпусу держслужби у системі правосуддя

14 листопада 2019 року Вища рада правосуддя затвердила зміни до Положення про Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя та внесла зміни до персонального складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя.

Уточнено порядок реалізації Комісією повноваження щодо проведення конкурсу на зайняття посад державної служби категорії «А» в системі правосуддя, роботи Комітету з питань відбору кандидатів на зайняття посад та Комітету з дисциплінарних проваджень.

Зокрема, зазначено, що Комісія проводить у порядку, встановленому Положенням про проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах та установах системи правосуддя, конкурс на зайняття посад державної служби категорії «А» в системі правосуддя та вносить суб’єкту призначення пропозиції щодо кандидатур на такі посади загальною кількістю не більше п’яти осіб.

Із Положення виключено право Комісії надавати згоду на дострокове звільнення з посади за ініціативою суб’єкта призначення державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А» в системі правосуддя, та вносити пропозиції суб’єкту призначення щодо переведення державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А» в системі правосуддя, на рівнозначну або нижчу посаду до іншого державного органу в системі правосуддя.

Відповідно до змін Комітет з дисциплінарних проваджень формуватиме дисциплінарну справу згідно з Порядком обліку та роботи з дисциплінарними справами, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.

Комітет з дисциплінарних проваджень здійснюватиме також підготовку пропозицій про наявність чи відсутність підстав для притягнення до відповідальності, враховуючи ступінь вини, характер і тяжкість дисциплінарних проступків, вчинених державними службовцями, які обіймають посади державної служби категорії «А» в системі правосуддя, та подаватиме їх на розгляд Комісії.

Якщо щодо державного службовця, який обіймає посаду державної служби категорії «А» в системі правосуддя, стосовно якого здійснюється дисциплінарне провадження, відкрито провадження у справі щодо оскарження рішення, дії чи бездіяльності та дисциплінарний проступок, який є предметом дисциплінарного провадження, пов’язаний із цим рішенням, дією чи бездіяльністю, Комітет з дисциплінарних проваджень не подає пропозиції до набрання законної сили судовим рішенням, ухваленим у цій справі. У разі якщо судове рішення не набирає законної сили протягом строку притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності, визначеного Законом України «Про державну службу», Комітет з дисциплінарних проваджень подає на розгляд Комісії пропозицію про закриття дисциплінарного провадження.

Вища рада правосуддя також виключила з персонального складу Комісії членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Олександра Дроздова та Сергія Остапця.

Зазначимо, повноваження члена Комісії припиняються у разі припинення повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Нагадаємо, до складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя входять:

два члени Вищої ради правосуддя, які не є суддями чи суддями у відставці;

два члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які не є суддями чи суддями у відставці;

два члени Ради суддів України;

три судді Верховного Суду.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика