Правовий поглядНаукова думка
Які шанси, що арбітражний трибунал визнає свою юрисдикцію у справі Україна проти Росії: питання юрисдикції у справі Україна проти Росії, щодо захоплення кораблів "Бердянськ", "Нікополь", "Яни Капу" та членів їх екіпажів
14.11.2021 / 19:07 580

Декілька тижнів тому в Гаазі відбулись слухання щодо заперечення Російською Федерацією наявності юрисдикції у арбітражного трибуналу розглядати спір між Україною та Росією щодо захоплення кораблів "Бердянськ", "Нікополь", "Яни Капу" та членів їх екіпажів під час подій 25 листопада 2018 року. Під час цих слухань сторони підняли багато питань, які є цікавим не лише з точки зору перспектив розгляду самої справи, але також можуть бути використані у інших провадженнях, ініційованих Україною в результаті агресії Російської Федерації. Крім того, наслідки вирішення питань, які обговорювались під час вищезазначених слухань, можуть також мати істотний вплив на загальний розвиток міжнародного морського права.

Міжнародний кримінальний суд:  «Ситуація в Україні» - наступний крок
14.01.2021 / 10:13 2075

До закінчення своїх повноважень прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила про завершення попереднього вивчення ситуації в Україні: «...в результаті ретельного та незалежного процесу розгляду ситуація в Україні визнана такою, що відповідає критеріям Статуту для відкриття розслідування».

Навчати прикладом: потреба правничої освіти у героях-правниках
15.12.2020 / 17:30 784

В педагогіці визнано значення прикладів для наслідування у процесі виховання. Звісно, їх роль є вищою в дитинстві, проте очевидно, що в процесі формування професійного світогляду, значення прикладів, рольових моделей є не менш важливою. Особливо справедливим є це твердження у випадку правничої освіти, яка готує фахівців для професії де ціннісна орієнтованість має надзвичайне суспільне значення.

Щодо відповідності законодавства України про космічну діяльність міжнародно-правовим актам
22.06.2020 / 17:51 1607

У 2019 році за голосуванням нового парламенту, та за підписом нового президента в Україні відбулась «маленька» реформа космічної діяльності України, а саме прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання космічної діяльності, який нарешті децентралізував монополію держави щодо діяльності в космічній сфері. На нашу думку, ініціатори зазначеного закону неодноразово апелювали до космічного права та регуляторної практики США, як до зразкової, оскільки саме Америка була в перших рядах держав, що відкрили шлях для діяльності приватних компаній у космічному секторі.

Обмеження на виїзд громадян України за кордон під час пандемії з точки зору міграційного та трудового права
08.05.2020 / 18:17 3079

Нещодавно частину українського суспільства обурила інформація про те, що уряд збирається обмежити виїзд громадян Українидля роботи за кордоном колом лише тих осіб, щодо праці яких Кабінет Міністрів України матиме відповідні домовленості з урядами іноземних держав.

Основні тенденції та прогнози SARS-CoV-2, міжнародні відносини та міжнародне право
22.03.2020 / 15:55 3605

Світ після пандемії. Через кілька місяців ми зіткнемося з реальністю, яка безповоротно змінилася: з'являться нові соціальні поведінкові стандарти, посиляться тенденції, пов'язані з впровадженням нових технологій, підвищиться інтерес до біомедицини. Ці та багато інших змін, прогнозовані фахівцями в різних галузях, на відміну від глобальної економічної кризи, будуть мати довгостроковий характер. За економічною кризою, безсумнівно, настане економічне зростання, але в умовах нової соціально-економічної і технологічної реальності.

Правові аспекти справи «Спір щодо затримання трьох українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів»
28.11.2019 / 21:12 3756

У процесі так званого «Керченського інциденту» РФ порушила значну кількість норм міжнародного права, включаючи такі універсальні принципи, як заборона застосування сили, мирного вирішення міжнародних спорів, свобода судноплавства, імунітет військових кораблів. РФ порушено також двосторонні норми, серед яких право українських військових кораблів на вільний прохід через Керченську протоку. Це далеко не повний перелік порушених РФ норм та принципів у процесі нападу та захвату українських військових кораблів та членів їхніх екіпажів.

Воєнні злочини в Іловайську: міжнародний та внутрішньодержавний аспект
30.08.2019 / 22:28 4149

Дії російських військових під Іловайськом не можна кваліфікувати інакше, як воєнні злочини. Ця кваліфікація носить не тільки внутрішньодержавний характер, вона міститься у Звіті про дії щодо попереднього розслідування Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду за 2018 р.

Проблема цінностей у міжнародному праві  в оптиці бачення Голокосту
10.12.2018 / 21:38 4542

Поняття Голокосту стало таким, що запустило сучасне розуміння європейського проекту, основаного на розумінні цінності людського життя та гідності.

Діти як жертви злочину геноциду
26.11.2018 / 20:40 5082

Акти винищення «чужої» соціальної групи/спільноти супроводжують людство всю його історію (знищення неандертальців кроманьйонцями, дравідійського населення Індії прийшлими арійцями, винищення або підкорення місцевого населення в ході грецької та римської колонізації Середземномор’я та Причорномор’я та багато інших фактів).

На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика