Перейти до основного змісту
Українське Право
Головна Практика Судова практика Обов'язок учасника справи здійснювати комунікацію з судом засобами, які він надав суду - ККС

Обов'язок учасника справи здійснювати комунікацію з судом засобами, які він надав суду - ККС

· 22:01
Обов'язок  учасника справи здійснювати комунікацію з судом засобами, які він надав суду - ККС
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного кримінального суду у справі № 591/4693/15 сформулював правовий висновок щодо обов'язку учасника справи здійснювати комунікацію з судом за допомогою засобів зв'язку, які він надав суду.

ККС ВС вказав, що аргументи в касаційній скарзі про те, що виклик у судове засідання за допомогою SMS-повідомлень за відсутності на це письмової згоди суперечать приписам КПК та є необґрунтованими.

За змістом ч. 1 ст. 135, ч. 1 ст. 136 КПК особа викликається до суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв`язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою.

Належним підтвердженням отримання особою повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом є розпис особи про отримання повістки, в тому числі на поштовому повідомленні, відеозапис вручення особі повістки, будь-які інші дані, які підтверджують факт вручення особі повістки про виклик або ознайомлення з її змістом.

ККС ВС підтвердив попередні висновки ВС про те, що якщо учасник справи надав суду телефон та електронну адресу, зазначивши їх у скарзі, то можна припустити, що він не заперечує, щоб ці засоби комунікації використовувалися судом.

Це, у свою чергу, покладає на особу обов`язок отримувати повідомлення і відповідати на них. Отже, суд, який комунікує з учасником справи за допомогою вказаних ним засобів зв`язку, діє правомірно й добросовісно (постанова Верховного Суду від 28 червня 2023 року, справа № 757/48467/21, провадження № 61-10924св22).

З повним текстом постанови ККС ВС у зазначеній справі можна ознайомитися за цим посиланням.
Поділитись: