Колабораціонізм поліцейських у Запорізькій області

За інформацією Офісу Генерального прокурора 25 громадянам України, серед яких дванадцять колишніх працівників Нацполіції України в Запорізькій області, повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Офісу Генерального прокурора, досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного слідчого управління СБУ за оперативного супроводу Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України.
За даними слідства, під час дії воєнного стану підозрювані добровільно пішли на співпрацю з ворогом та зайняли посади в незаконному правоохоронному органі так званому «главном управлении министерства внутренних дел по Запорожской области», створеному окупаційною владою рф.
Перебуваючи на псевдопосадах, підозрювані виконували рішення ворога щодо встановлення та утвердження окупаційного режиму в Запорізькій області.
Частина 7 статті 111-1 КК України передбачає кримінальну відповідальність за добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території. Санкція цієї норми - позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Продовжується проведення слідчих дій, направлених на встановлення та викриття осіб, які співпрацювали з окупаційною владою рф в Запорізькій області.
Читайте також
—
15 років позбавлення волі за роботу на спецслужби рф

Повідомлено про підозру мешканцю Дніпра в одержанні 25 000 доларів США неправомірної вигоди за вплив на ухвалення рішенян про виключення з військового обліку

Припинено діяльність організованої групи, що здійснювала незаконне переправлення чоловіків через державний кордон
