Учасникам підпільної організації, що перешкоджала законній діяльності ЗСУ, повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури, як інформує Офіс Генерального прокурора, повідомлено про підозру п’ятьом членам громадської організації, які перешкоджали діяльності ЗСУ, намагалися підірвати довіру до військових, зменшити кількість охочих захищати Україну та фінансово підтримувати армію. Їм інкримінують перешкоджання законній діяльності ЗСУ (ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України).
За даними слідства, підозрювані створили нелегальну організацію, яка пропагувала марксистську та комуністичну ідеологію. Вони мали розгалужену структуру з регіональними осередками та «Центральним комітетом», до складу якого входило шість осіб.
Члени організації поширювали свою пропаганду через YouTube-канал, Telegram-спільноту та агітаційні листівки, які розклеювали в Київській, Харківській, Полтавській, Одеській та Донецькій областях. У своїх матеріалах вони маніпулятивно формували негативне ставлення до українських військових.
Пропагандисти закликали не йти до армії, нав’язуючи думку, що воювати повинні інші, активно просували наратив про те, що не слід донатити на дрони, тепловізори та інші потреби ЗСУ.
Окремо у своїх публікаціях вони використовували емоційні висловлювання, нібито від імені жінок, аби схилити дружин військовозобов’язаних до спротиву мобілізації, переконували чоловіків уникати служби, поширюючи ідеї про те, що воювати – не їхній обов’язок.
Експертиза підтвердила, що відео та листівки, які поширювала організація, містять ознаки деструктивного інформаційно-психологічного впливу, спрямованого на підрив мобілізаційної кампанії та перешкоджання діяльності Збройних Сил України.
Під час 19 обшуків у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі правоохоронці вилучили агітаційні матеріали, техніку, комуністичну літературу та іншу символіку.
Слідство триває. Досудове розслідування проводять слідчі ГУ СБУ у м. Києві та Київській області за оперативного супроводу ГВ КІБ ГУ СБУ.



