Правова практикаПрактика правоохоронних органів

НАБУ. САП. Експерти. Досудове розслідування

НАБУ. САП. Експерти. Досудове розслідування

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) впроваджує інновації задля підвищення ефективності досудового розслідування.

Переведення кримінального провадження в електронний формат, застосування методики процесуального інтерв’ю та стандартизація досудового розслідування — інновації кримінального процесу, які активно впроваджуються в Національному бюро. Ефективність застосування останньої стала темою дискусії, що днями відбулася в НАБУ.

«Ідея створення практичного посібника «Стандарти досудового розслідування» виникла тоді, коли ми дійшли до думки: як оцінити затримання і зрозуміти, що воно здійснено законне, — зауважив Юрій Бєлоусов, начальник департаменту Офісу Генерального прокурора, один зі співавторів Стандартів. — У Стандартах закладено збалансований та обґрунтований підхід до застосування КПК, проведено чіткий розподіл ролей та функцій цих професійних учасників кримінального провадження».

До авторського колективу також увійшли: детективи НАБУ, представники прокуратури, Національної поліції, НАЗК та експертного середовища. Мета посібника — чітко розмежувати ролі слідчого/детектива та прокурора на етапі досудового розслідування: прокурор орієнтує процес збору доказів, враховуючи судову перспективу; слідчий/детектив відповідає за реконструкцію подій та організацію процесу збору доказів.

Денис Гюльмагомедов, керівник відділу детективів Національного бюро та член авторського колективу, підкреслює, що лише навчально-методичним посібником у друкованому варіанті вирішили не обмежуватись.

«Ми розробили мобільний застосунок, який можна завантажити для iOS та Android. Таким чином учасники кримінального провадження можуть у будь-який момент отримати доступ до інформації, яка їм потрібна. У додатку є можливість обрати роль — слідчий, прокурор, слідчий суддя —і завантажити зразки всіх процесуальних документів, які потрібно підготувати на кожному з етапів досудового розслідування», — зазначив Денис.

Під час дискусії враженнями з впровадження Стандартів досудового розслідування поділились детективи НАБУ та прокурори САП — учасники навчальної програми JustLearn.

«Кожен практик намагається упорядкувати робочі процеси і підвищити професійну діяльність, а Стандарти чітко розподіляють ролі та зони відповідальності учасників досудового процесу. Вони спрощують їхню взаємодію, пропонують кращі практики та забезпечують злагодженість у вирішенні конкретних практичних питань», — зазначає детектив НАБУ Вікторія.

Прокурор САП Анастасія Андронова виокремила важливість комунікації між слідчим і прокурором: «Важливо, щоб прокурор долучався до справи не лише в залі суду, а вже на етапі планування розслідування. Ефективність взаємодії учасників кримінального провадження напряму залежить від того, як вони домовляються організувати свою роботу. Адже ми маємо спільну мету — розслідувати справи та здійснювати функції обвинувачення належним чином».

Дискусія відбулась за ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

Про це повідомив сайт Національного антикорупційного бюро.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика