Правова практикаПрактика правоохоронних органів

НАЗК. Антикорупційна стратегія

НАЗК. Антикорупційна стратегія

Антикорупційна стратегія покликана зменшити роль держави в економіці, що у свою чергу значно мінімізує корупційні ризики – Голова НАЗК.

Боротьба з корупцією неможлива без забезпечення рівності всіх перед законом та зменшення ролі держави в економіці. А всі необхідні для цього інструменти передбачені в Антикорупційній стратегії на 2021-2025 роки.

Про це розповів Голова НАЗК Олександр Новіков у програмі одного з українських телеканалів.

«Антикорупційна стратегія покликана зменшити роль держави в економіці, тобто – зменшити до мінімуму частку ВВП, що перерозподіляється через державний бюджет. Це у свою чергу значно мінімізує корупційні ризики, пов’язані з недоброчесним розподілом державних коштів», – зауважив Олександр Новіков.

Він також додав, що значна частка економіки України сьогодні знаходиться «у тіні», що суттєво посилює корупційні ризики. Тому необхідно створити рівні правила для всіх громадян та підприємств, за яких великі фінансово-промислові групи стануть звичайним великим бізнесом.

«Рівень тіньової економіки в Україні сягає до 60%. Іноді зручніше користуватись корупційними практиками, тому що відсутня законна ініціатива, як реалізувати свою потребу у законний спосіб. Антикорупційна стратегія містить заходи, які покликані вивести з тіні економіку. Вона передбачає створення на противагу існуючим корупційним практикам законні способи задоволення потреб громадян і бізнесу», – зазначив Олександр Новіков.

Нагадується, що законопроект №4135, яким передбачено схвалення Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки, був визначений Президентом України як невідкладний. Проект Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки вже був схвалений Урядом та наразі очікує на прийняття Верховною Радою у другому читанні.

Про це повідомив сайт Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика