Повідомлено про підозри учасникам групи посадовців, що спричинили збитки Держбюджету на суму понад 29 млн грн

Серед підозрюваних:
- колишній заступник міністра соціальної політики;
- керівник департаменту Мінсоцполітики;
- колишній заступник голови Держспецзв’язку;
- власник групи компаній (організатор схеми);
- його співробітник, колишній голова Пенсійного фонду України.
За даними слідства, у 2020–2021 роках власник групи компаній разом із посадовцями Мінсоцполітики, Держспецзв’язку та колишнім головою Пенсійного фонду організували схему закупівлі програмного забезпечення за завищеними цінами.
Спочатку вони зупинили вже розпочатий у міністерстві проєкт з інформатизації, на який витратили понад 950 тис. дол. США, щоб відкрити шлях для підконтрольної компанії.
Далі забезпечили проведення тендеру з умовами, які відсікали інших учасників, і залучили ще одну підконтрольну компанію для створення видимості конкуренції.
У результаті Мінсоцполітики уклало договір із «потрібним» постачальником, який поставив програмне забезпечення за завищеною ціною, що призвело до збитків державному бюджету на понад 29 млн грн.
Читайте також
—
Вбивство з використанням метадону військовослужбовця на замовлення спецслужб рф : підозрюється 17-річна мешканка Бердичева

Завершено слідство щодо високопосадовців Державної податкової служби України, зловживання яких спричинило 147 млн грн збитків

Обвинувальний акт стосовно керівниці депутатської фракції у Верховній Раді України спрямовано до суду
