Перейти до основного змісту
Українське Право
Головна Практика Практика правоохоронних органів Повідомлено про підозри учасникам групи посадовців, що спричинили збитки Держбюджету на суму понад 29 млн грн

Повідомлено про підозри учасникам групи посадовців, що спричинили збитки Держбюджету на суму понад 29 млн грн

· 21:03
Повідомлено про підозри учасникам групи посадовців, що спричинили збитки Держбюджету на суму  понад 29 млн грн
НАБУ і САП повідомили про підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України п’ятьом особам, серед яких колишні посадовці Мінсоцполітики, Держспецзв’язку та Пенсійного фонду. Встановлено, що посадовці є учасниками корупційної схеми із закупівлі програмного забезпечення для Мінсоцполітики, під час реалізації якої завдано державному бюджету збитків на суму понад 29 млн грн.

Серед підозрюваних:
  • колишній заступник міністра соціальної політики;
  • керівник департаменту Мінсоцполітики;
  • колишній заступник голови Держспецзв’язку;
  • власник групи компаній (організатор схеми);
  • його співробітник, колишній голова Пенсійного фонду України.

За даними слідства, у 2020–2021 роках власник групи компаній разом із посадовцями Мінсоцполітики, Держспецзв’язку та колишнім головою Пенсійного фонду організували схему закупівлі програмного забезпечення за завищеними цінами.

Спочатку вони зупинили вже розпочатий у міністерстві проєкт з інформатизації, на який витратили понад 950 тис. дол. США, щоб відкрити шлях для підконтрольної компанії.

Далі забезпечили проведення тендеру з умовами, які відсікали інших учасників, і залучили ще одну підконтрольну компанію для створення видимості конкуренції.

У результаті Мінсоцполітики уклало договір із «потрібним» постачальником, який поставив програмне забезпечення за завищеною ціною, що призвело до збитків державному бюджету на понад 29 млн грн.

Поділитись: