За перевищення службових повноважень перед судом постане начальник виправного центру

На веб-сайті ДБР повідомляється про завершення досудового розслідування стосовно одного з керівників «Крижопільського виправного центру № 113» за фактом перевищення влади. Його дії завдали державі збитків на 13,5 млн грн. Обвинувальний акт скеровано до суду.
Посадовець «запропонував» фермерському господарству обробляти понад 200 га землі, що перебуває у власності виправного центру. Для цього у січні 2021 року вони підписали 3 протиправні договори. Згідно із ними фермерське господарство отримувало право протягом 10 років вирощувати на цих землях сільгосппродукцію та здійснювати її реалізацію.
За 1 рік подібної «співпраці» установа отримала лише 861 тис. грн в той час, як, за висновком експертизи, сума недоотриманого прибутку склала 13,5 млн грн. Крім того, слідчі ДБР встановили, що виправний центр мав усі можливості, як технічні, так і фінансові, аби здійснювати обробку землі власними силами.
У травні 2022 року посадовцю було повідомлено про підозру та відсторонено від займаної посади.
Він обвинувачується у перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Читайте також
—
Вбивство з використанням метадону військовослужбовця на замовлення спецслужб рф : підозрюється 17-річна мешканка Бердичева

Завершено слідство щодо високопосадовців Державної податкової служби України, зловживання яких спричинило 147 млн грн збитків

Обвинувальний акт стосовно керівниці депутатської фракції у Верховній Раді України спрямовано до суду
