Збитки від послуг з харчування військовослужбовців як перешкоджання законній діяльності ЗСУ та зловживання службовим становищем

29 грудня 2023 року НАБУ скеровано до суду обвинувальний акт стосовно ексзаступника міністра оборони України у зловживаннях при закупівлі послуг з харчування для ЗСУ, про що повідомляє НАБУ.
Досудовим розслідуванням встановлено, у 2020 році Міноборони провело тендери на закупівлі послуг з організації харчування для Збройних Сил України на 2021 рік. Колишній заступник міністра надав вказівку керівнику департаменту укласти додаткові угоди з постачальниками послуг. Згідно з ними з основних договорів прибрали зобов’язання постачальників безоплатно здійснювати оновлення (освіження) недоторканних продовольчих запасів ЗСУ. Крім того, ЗСУ було зобов'язано умовами договору здійснювати невластиву діяльність з перерозподілу вилучених в процесі освіження харчових продуктів, а це призвело до додаткових витрат бюджетних коштів, залучення особового складу і техніки.
У результаті такої діяльності державі було завдано майже 12 млн грн збитків. Дії посадовців обвинувачення розцінює як перешкоджання діяльності ЗСУ в особливий період.
НАБУ також нагадує, що 21 квітня 2023 року міжвідомча слідча група у складі детективів НАБУ та слідчих ДБР за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили посадовим особам МОУ про підозру.
У липні 2023 року розслідування завершили. Кримінальне провадження стосовно екскерівника департаменту виділили в окреме кримінальне провадження, в якому ВАКС ухвалив обвинувальний вирок.
Кваліфікація дій підозрюваних та раніше засудженого: ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.



