Давно очікувані рішення Уряду щодо формування Національного резерву автономної генерації

Прем'єр-міністр України провела восьме засідання Координаційного центру з реалізації комплексних планів стійкості регіонів і окремих міст.
Підготовка до наступного опалювального сезону залишається одним із ключових пріоритетів Уряду. "Завдання - забезпечити стабільне світло, тепло, водопостачання та безперебійну роботу критичної інфраструктури в усіх регіонах країни", - наголосила Прем’єр-міністр.
Ухвалені Урядом важливі рігення. Зокрема, Кабінет Міністрів України затвердив порядок формування та використання національного резерву автономної генерації на випадок блекаутів та нових атак на енергетику - децентралізований запас мобільних електростанцій, когенераційних установок, котелень, трансформаторів та іншого обладнання для оперативного забезпечення критичної інфраструктури світлом, теплом і водою.
Формування резерву здійснюватиметься за рахунок державного та місцевих бюджетів, а також міжнародної і донорської підтримки.
Спрощено процедури будівництва, відновлення та модернізації захисту об’єктів енергетичної і газової інфраструктури.
Роботи з будівництва, відновлення та модернізації систем захисту таких об’єктів газової інфраструктури реалізовуватимуться за принципом «проектуй – будуй». Будувати можна одночасно з розробкою проєктної документації — без попереднього отримання містобудівної документації та дозвільних документів - їх можна оформити вже після виконання робіт, наявність таких документів залишається обов’язковю умовою, у тому числі щоджо забезпчення безпеки експлуатації
Читайте також
—
Інформація про відсіч збройної агресії рф проти України станом на 18 червня 2026 року

Інформація про відсіч збройної агресії рф проти України станом на 17 червня 2026 року

Уряд ухвалив постанову про запровадження мотиваційних чинників для військовослужбовців, встановлення особливостей проходження військової служби за контрактом в умовах воєнного стану
