Давно очікувані рішення Уряду щодо формування Національного резерву автономної генерації

Прем'єр-міністр України провела восьме засідання Координаційного центру з реалізації комплексних планів стійкості регіонів і окремих міст.
Підготовка до наступного опалювального сезону залишається одним із ключових пріоритетів Уряду. "Завдання - забезпечити стабільне світло, тепло, водопостачання та безперебійну роботу критичної інфраструктури в усіх регіонах країни", - наголосила Прем’єр-міністр.
Ухвалені Урядом важливі рігення. Зокрема, Кабінет Міністрів України затвердив порядок формування та використання національного резерву автономної генерації на випадок блекаутів та нових атак на енергетику - децентралізований запас мобільних електростанцій, когенераційних установок, котелень, трансформаторів та іншого обладнання для оперативного забезпечення критичної інфраструктури світлом, теплом і водою.
Формування резерву здійснюватиметься за рахунок державного та місцевих бюджетів, а також міжнародної і донорської підтримки.
Спрощено процедури будівництва, відновлення та модернізації захисту об’єктів енергетичної і газової інфраструктури.
Роботи з будівництва, відновлення та модернізації систем захисту таких об’єктів газової інфраструктури реалізовуватимуться за принципом «проектуй – будуй». Будувати можна одночасно з розробкою проєктної документації — без попереднього отримання містобудівної документації та дозвільних документів - їх можна оформити вже після виконання робіт, наявність таких документів залишається обов’язковю умовою, у тому числі щоджо забезпчення безпеки експлуатації
Читайте також
—
Затверджено перелік документів, що засвідчують рівень володіння англійською мовою особами, які претендують на зайняття окремих посад

ВРП ухвалила рішення звільнити п'ятьох суддів у відставку за загальними обставинами

Інформація про відсіч збройної агресії РФ проти України станом на 26 червня 2026 року
