Перейти до основного змісту
Українське Право
Головна Новини Україна Кабмін змінив порядок надання субсидій

Кабмін змінив порядок надання субсидій

· 09:02
Кабмін змінив порядок надання субсидій

Кабінет Міністрів України змінив порядок надання пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг з метою підвищення їх ефективності. Це передбачено постановою від 27 квітня 2016 року № 319 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України".

Так, згідно з постановою громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, не нараховуватимуться відповідні пільги на період отримання субсидії.

Відзначається, що інформація про даних осіб подається підприємствам - виробникам житлово-комунальних послуг і вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

В уряді зазначають, що це не призведе до зменшення рівня соціального захисту населення, оскільки субсидії розраховуються з урахуванням пільг на оплату послуг і обсяг обов'язкового платежу за послуги залежить лише від доходів сім'ї.

Змінами також передбачається:

- призначати субсидію на послуги з управління будинком (з урахуванням вимог Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку");

- уточнити, що дитячим будинкам сімейного типу субсидія призначається за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають у будинку, але не зареєстровані, з моменту створення такого будинку;

- не враховувати до сукупного доходу при призначенні субсидії державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та допомогу внутрішньо переміщеним особам;

- визначити, що до сукупного доходу пільговика включається допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування;

- визначити право пільговика на отримання пільг на 12 місяців (на сьогодні - на 6 місяців).

Крім цього, пропонується за підсумками опалювального сезону невикористані суми субсидії внаслідок економного споживання енергоресурсів повертати до державного бюджету. При цьому з метою стимулювання громадян до економного споживання послуг пропонується частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) зараховувати як оплату послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.


Поділитись: