НовиниУкраїна

Президент вніс до Ради законопроєкт про розвідку

11.11.2019 / 16:08
341
+A
-a

Президент вніс до Ради законопроєкт про розвідку

11 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт Закону № 2412 «Про розвідку».

Законопроєкт визначає основні аспекти здійснення та забезпечення розвідувальної діяльності.

На законодавчому рівні унормовується структура розвідувального співтовариства, що включає розвідувальні органи; визначені Радою національної безпеки і оборони України, інші складові сектору безпеки і оборони, які залучаються розвідувальними органами до виконання окремих розвідувальних завдань; координаційний орган з питань розвідки, який може утворюватися Президентом України для сприяння реалізації його повноважень із керівництва розвідкою, забезпечення взаємодії та координації спільної діяльності суб’єктів розвідувального співтовариства. Загальна координація діяльності суб’єктів розвідувального співтовариства здійснюється Президентом України через очолювану ним Раду національної безпеки і оборони України, яка діє відповідно до Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України».

Суттєво вдосконалено принцип розмежування повноважень розвідувальних органів України та сфер їхньої відповідальності, що унеможливить дублювання функцій цих органів і Служби безпеки України під час здійснення розвідувальної діяльності.

Законопроєкт унормовує питання стосовно інформації про розвідувальні органи та розвідувальну діяльність, зокрема визначається, що інформація про розвідувальну діяльність, про методи розвідки, сили і засоби розвідки, задіяні у здійсненні розвідувальної діяльності, розвідувальна інформація, інформація про забезпечення споживачів розвідувальною інформацією, про взаємодію розвідувальних органів з іншими суб’єктами розвідувального співтовариства, з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами установами, організаціями, компетентними органами іноземних держав, міжнародними організаціями належить до таємної інформації та є розвідувальною таємницею.

«Це встановить чіткий порядок доступу до такої інформації, неправомірне оприлюднення якої може стати причиною виникнення реальних чи потенційних загроз національній безпеці України, життю чи здоров’ю людей.

Законопроєктом оптимізовано та логічно структуровано систему кадрового забезпечення розвідувальних органів, вдосконалено систему професійної підготовки співробітників», – йдеться у пояснювальній записці.

Передбачається підвищити соціальний та правовий захист співробітників кадрового складу, зокрема посадові оклади таких співробітників розраховуватимуться відповідно до розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року, як це запроваджено для працівників Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, органів прокуратури, суддів.

Законопроєктом удосконалено механізми фінансування розвідувальних органів та контролю за використанням коштів, матеріально-технічного забезпечення розвідувальних органів України.

Окрім цього законопроєкту зареєстровані ще три, що стосуються розвідувальної діяльності.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика