Рада суддів вимагає від уряду збільшити фінансування правосуддя

Рада суддів України звернеться до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Верховної Ради України, Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, народних депутатів України з вимогою негайно розглянути питання щодо збільшення видатків Державній судовій адміністрації України на забезпечення здійснення правосуддя судами першої та апеляційної інстанцій у необхідному обсязі.
Таке рішення було ухвалено 5 червня під час засідання РСУ в режимі відеоконференцзв’язку.
Голова Ради суддів України Богдан Моніч зауважив, що сьогодні більшість судів можуть призупинити здійснення судочинства. Особливо критична ситуація в судах першої інстанції.
На сьогодні дефіцит бюджету складає:
в господарських судах першої інстанції – 69,7 млн грн; в апеляційних господарських судах – 25 млн грн; в окружних адміністративних судах – 65,9 млн грн; в апеляційних адміністративних судах – 39,8 млн грн; в місцевих загальних судах – 432,2 млн грн; в апеляційних загальних судах – 182 млн грн.
«Належне фінансування судової гілки влади має безпосередній зв’язок із забезпеченням принципу її незалежності. На жаль, упродовж поточного року судова гілка влади, а особливо суди першої та апеляційної інстанцій, перебувають у критичному стані через недофінансування. РСУ неодноразово звертала на це увагу. Ми отримуємо велику кількість повідомлень про те, що в судах майже відсутні кошти на поштові відправлення, придбання паперу, утримання приміщень, оргтехніки, інформаційних систем, виплату винагороди присяжним», – наголосив очільник органу суддівського самоврядування.
Члени Ради суддів України вважають, що наявний обсяг фінансових ресурсів для судової гілки влади є відмовою держави фінансово забезпечити судову гілку влади на тому рівні, який би гарантував її незалежність всупереч Конституції України, міжнародним актам та рішенням ЄСПЛ.



