Розпочато реформу управління відходами

Парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроект №2207-1-д «Про управління відходами». “За” проголосувало 282 народних депутати.
Прийняття рамкового Закону «Про управління відходами» дає можливість розпочати зміни, які необхідні Україні для того, щоб стати членом Європейського Союзу.
Зазначається, що закон дозволить:
- впровадити європейську ієрархію поводження із відходами,
- організувати планування системи управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях,
- закрити старі сміттєзвалища, а ті, що залишаться, привести до європейських норм.
- створити умови для побудови в Україні сучасної сміттєпереробної інфраструктури за європейськими правилами і відкрити кордони для інвесторів.
- встановити принцип «забруднювач платить»
- впровадити розширену відповідальність виробника, коли виробник продукції буде зобов’язаний забезпечити повну утилізацію упаковки, яку випустив на ринок разом із товарами.
Законопроект № 2207-1д лише встановлює рамку нових сучасних правил функціонування системи управління відходами в Україні. На його основі будуть розробляти низку інших необхідних секторальних законів. Кінцева мета - зробити поводження із відходами ефективнішим і безпечнішим для людей і довкілля.
Джерело: Урядовий портал.
Читайте також
—
Інформація про відсіч збройної агресії рф проти України станом на 27 червня 2026 року

Затверджено перелік документів, що засвідчують рівень володіння англійською мовою особами, які претендують на зайняття окремих посад

ВРП ухвалила рішення звільнити п'ятьох суддів у відставку за загальними обставинами
