Співробітники ССО за час війни завадили пронесенню до судів понад тисячі одиниць вогнепальної зброї

На веб-сайті Державної судової адміністрації повідомляється, що за понад три місяці війни співробітники Служби судової охорони не дозволили пронести до установ системи правосуддя 1 012 одиниць вогнепальної зброї. В мирний час цей щомісячний показник не перевищував у середньому 20 одиниць.
Зазначається, що траплялися ситуації, коли деякі особи намагалися вирішити певні проблемні питання, використовуючи статус “людини зі зброєю”.
На Одещині було зафіксовано випадок, коли представники одного з місцевих формувань територіальної оборони, озброєні автоматичною вогнепальною зброєю, прибули до судової установи “поспілкуватися” із суддею. Судові охоронці спільно з викликаними до суду поліцейськими затримали та передали “переговорників” їхньому командуванню.
На Дніпропетровщини охоронці Феміди попередили пронесення до суду бойової гранати.
Вказується, що лідером серед регіонів України, де зафіксовано найбільше за час воєнного стану випадків потрапити до судів з вогнепальною зброєю, є Львівська область. Тут судові охоронці не дозволили пронести до судів 230 од. вогнепальної зброї. Далі йдуть Запорізька область (164 од.), м. Київ та Київська область (161 од.), Одеська область (152 од.) та Рівненська область (106 од.).
Загалом з початку року співробітники Служби судової охорони стали на заваді пронесення в судові установи майже 46 тисяч заборонених предметів. Зокрема, понад 12 тисяч ножів, понад 2 тисячі пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями, 207 електрошокових пристроїв, 186 од. травматичної зброї, 148 од. пневматичної та газової зброї.
Служба судової охорони закликає відвідувачів судових установ не нехтувати встановленими правилами і не приходити до органів правосуддя з предметами, категорично забороненими до пронесення.
Джерело: веб-сайт ДСА, фото - з веб-сайту ДСА.



