НовиниУкраїна

В Україні створять реєстр операторів контрольованих речовин

12.12.2019 / 18:05
205
+A
-a

В Україні створять реєстр операторів контрольованих речовин

12 грудня 2019 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази» (проєкт № 0874). 

Закон регулює правовідносини щодо виробництва, імпорту, експорту, зберігання, використання, розміщення на ринку та поводження з озоноруйнівними речовинами, фторованими парниковими газами, товарами та обладнанням, які їх містять або використовують, що впливає на озоновий шар та на рівень глобального потепління.

Відносини, що виникають у сфері озоноруйнівних речовин та фторованих парникових газів, регулюються Віденською конвенцією про охорону озонового шару, Монреальським протоколом про речовини, що руйнують озоновий шар, законами України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи», «Про охорону атмосферного повітря», цим Законом, іншими актами законодавства, а також міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Державне управління у сфері регулювання контрольованих речовин здійснюється Кабінетом Міністрів України, а також, серед інших, центральними органами виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки.

До повноважень Кабінету Міністрів України щодо поводження з контрольованими речовинами належать:

1) реалізація визначеної Верховною Радою України екологічної політики у сфері охорони озонового шару та запобігання зростанню рівня глобального потепління;

2) спрямування та координація діяльності центральних органів виконавчої влади, інших органів виконавчої влади у сфері охорони озонового шару та запобігання зростанню рівня глобального потепління;

3) організація екологічного виховання та екологічної освіти населення у сфері охорони озонового шару та запобігання зростанню рівня глобального потепління;

4) організація і забезпечення провадження зовнішньоекономічної діяльності щодо контрольованих речовин;

5) визначення графіків скорочення обсягів споживання контрольованих речовин;

6) встановлення строків подання документів для отримання частки в межах щорічної національної квоти на імпорт контрольованих речовин;

7) затвердження форми звіту про операції з контрольованими речовинами;

8) встановлення порядку розподілу часток щорічної національної квоти на імпорт контрольованих речовин;

9) інші повноваження відповідно до цього Закону.

Закон передбачає створення Єдиного державного реєстру операторів контрольованих речовин.

Провадити операції з контрольованими речовинами мають право лише фізичні особи – підприємці або юридичні особи, які набули статусу оператора контрольованих речовин через внесення до реєстру.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика