З 2020 року представляти державний орган у суді буде лише адвокат

Після 1 січня 2020 року представництво інтересів органу державної влади чи органу місцевого самоврядування в суді може здійснювати лише адвокат. Про це йдеться в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 березня 2017 року № 5.
У постанові надається правовий висновок щодо порядку здійснення представництва органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах, запровадженого Законом України від 2 червня 2016 року № 1401-VIII "Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя".
Зокрема, роз'яснено, як застосовувати норму перехідних положень до Конституції щодо представництва органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами з 1 січня 2020 року.
Вищий адмінсуд пояснює, що представництво певного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування в судах здійснюється через прокурора з 30 вересня 2016 року.
Якщо ж прокурор не вбачатиме, що інтереси держави вимагають захисту прав певного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування, то представництво інтересів такого органу до 1 січня 2020 року можливе через будь-яку іншу особу, яка за законом має право на надання правової допомоги. А вже з 1 січня 2020 року представляти інтереси держоргану може лише адвокат.
Читайте також
—
Судово-антропологічна ідентифікація особи методами черепно-лицевого накладання стала доступною в Україні

Інформація про відсіч збройної агресії рф проти України станом на 21 червня 2026 року

Підписано Меморандум про партнерство та співпрацю між Міністерством юстиції України та Національною академією правових наук України
