Перейти до основного змісту
Українське Право
Головна Новини Україна За відсутності води і тепла - платіжки будуть зменшені з 1 січня 2026 року

За відсутності води і тепла - платіжки будуть зменшені з 1 січня 2026 року

· 22:01
За відсутності води і тепла - платіжки будуть зменшені з 1 січня 2026 року
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка зобов’язує надавачів комунальних послуг самостійно перераховувати плату за послуги, якщо вони не надавалися, надавалися не повністю або були неналежної якості.Йдеться про послуги тепло- та водопостачання, а також вивезення побутових відходів.

Постанова передбачає:

- виконавці комунальних послуг мають фіксувати по кожному багатоквартирному будинку, скільки днів послуги були відсутні або надавалися неякісно;

- за дні, коли послуг не було у зв'язку з ліквідацією наслідків обстрілів чи аварій, плата не нараховується;

- вартість послуг перераховується за весь період їх ненадання, надання не в повному обсязі чи неналежної якості;

- результати перерахунку автоматично відображаються у платіжках наступного місяця — без звернень від споживачів.

Рішення дозволить зменшити платіжки споживачів, зокрема за січень 2026 року, та запобігти нарахуванню плати за послуги, які фактично не надавалися або надавалися неякісно.

Постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2026 року.
Поділитись: