СБУ ліквідувала шість нових схем ухилення від мобілізації

СБУ та Національна поліція ліквідували шість нових схем ухилення від мобілізації, викрито 14 організаторів, які отримували від 1,5 до 13 тис. доларів США, - повідомляється на веб-сайті СБУ.
У Києві колишній головний спеціаліст секретаріату Кабміну та заступник декана столичного університету за гроші влаштовували ухилянтів викладачами вишу.
У Черкаській області доцентка кафедри місцевого університету за допомогою знайомих лікарів та посадовців військкомату знімала ухилянтів з розшуку в ТЦК і допомагала «списатися» з військового обліку на підставі фіктивних діагнозів.
На Хмельниччині затримано завідуючого відділенням психіатричної лікарні – члена експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (колишній МСЕК), який організовував військовозобов’язаним псевдогоспіталізацію для оформлення «статусу» непридатних до військової служби.
У Кропивницькому викрито злочинне угруповання, учасники якого підвозили своїх клієнтів до однієї з прикордонних областей України, а потім лісовими стежками, поза контрольно-пропускними пунктами, переправляли їх до однієї з держав ЄС.
У Житомирі затримано ще трьох фігурантів, які через знайомих лікарів та посадовців ТЦК оформлювали ухилянтам документи про «погане» здоров’я з можливістю подальшого виїзду за кордон.
Зазначається, що затриманим повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (пособництво у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене організованою групою);
ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон);
ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом).
Підозрюваним загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.



