Правова практикаПрактика правоохоронних органів

Вартість незадекларованих активів, що розслідує НАБУ у е-декларуванні, — понад 750 млн

Вартість незадекларованих активів, що розслідує НАБУ у е-декларуванні, — понад 750 млн

За повідомленням прес-центру НАБУ, у 72 кримінальних провадженнях, в межах яких детективи НАБУ розслідують факти внесення недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, недекларування активів суддями або народними депутатами України стосується кожне друге. Дані оприлюднені у Звіті про діяльність НАБУ за І півріччя 2018 року. 

Станом на 30.06.2018 про підозру у вчиненні відповідного злочину (ст. 366-1 Кримінального кодексу України) загалом повідомлено двом особам. Щодо ще п’яти посадовців розслідування завершено — справи скеровано до суду. І серед обвинувачених за цією статтею — судді та голова Державної аудиторської служби. 

Розслідування справ, розпочатих за ст.366-1 КК України, потребує здійснення великого обсягу слідчих дій. Детективи обмежені в застосуванні інструментів для збору інформації (в тому числі – проведенні негласних слідчих (розшукових) дій), оскільки відповідний злочин, згідно з КК України, не є тяжким або особливо тяжким. А треті особи, на яких, за даними розслідувань, нерідко оформлюють майно декларанти, майже ніколи не йдуть на співпрацю зі слідством. Взнаки дається й відсутність судової практики розгляду справ за ст.366-1 КК України. 

Певним чином, можна зауважити, що на розслідування злочинів за цією статтею впливає і рівень співпраці з Національним агентством із питань запобігання корупції (НАЗК). До відома: із 39 запитів, скерованих детективами до НАЗК про проведення повної перевірки стосовно особи-декларанта, відповіді отримано – всього на 8. 

Підкреслено: НАБУ досі не має повного доступу до реєстру е-декларацій 

Застереження: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особу вважають невинуватою у вчиненні злочину і не можуть піддати кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика