НовиниУкраїна

В Україні розпочалося перевантаження державної служби

25.09.2019 / 11:00
868
2
+A
-a

В Україні розпочалося перевантаження державної служби

25 вересня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади».

Законодавчий акт вносить зміни, зокрема, до законів «Про центральні органи виконавчої влади», «Про Кабінет міністрів України» і «Про державну службу».

Одним із основних нововведень закону є запровадження контрактної форми проходження державної служби. Укладати та розривати контракти про проходження державної служби буде керівник відповідної державної служби.

Спеціальні вимоги до осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, будуть прописуватися у контрактах.

Тепер ліквідовується встановлення рангів. Натомість посади державної служби в державних органах поділяються на категорії та підкатегорії залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень, змісту роботи та її впливу на прийняття кінцевого рішення, ступеня посадової відповідальності, необхідного рівня кваліфікації та професійних компетентностей державних службовців.

Тому ліквідовуються: надбавки за ранг державного службовця; виплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця у розмірі 50 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця і виплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків за вакантною посадою державної служби за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою.

Заробітна плата державного службовця буде складатися лише з: 1) посадового окладу; 2) надбавки за вислугу років і 3) премії (у разі встановлення).

Зміни також стосуються спрощення порядку прийняття на державну службу та звільнення з неї, підвищення відповідальності державних службовців за досягнення результатів своєї діяльності та усунення зайвих проміжних органів оскарження, при збереженні безумовного права на судове оскарження.

Варто зауважити, що абзаци четвертого і п’ятого підпункту 1, підпункту 39 пункту 6 і положення щодо контракту про проходження державної служби цього Закону набирають чинності з 1 січня 2020 року.

КОМЕНТАРІ  2 + Додати коментар
Olexandr
з чого ви взяли, що за ранг не буде надбавок? "4) [URL=https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/889-19#n100]пункт 4[/URL] частини першої статті 7 викласти в такій редакції:"4) оплату праці залежно від займаної посади, результатів службової діяльності, стажу державної служби, рангу та умов контракту про проходження державної служби (у разі укладення)";"
Іванов Алекс
все як завжди, в одній статті закону пишуть одне, в іншій статті - зовсім інше, геть протилежне
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика