Правовий поглядАналітика

Проти спроб анексії території України внаслідок агресії: правовий погляд

20.10.2022 / 09:15
1549
+A
-a

Проти спроб анексії території України внаслідок агресії: правовий погляд

Агресія є міжнародно-протиправним діянням, яке вчиняється як правило за попередньою змовою, групою осіб з числа військово-політичного керівництва держави-агресора. Спрямованість умислу кожного учасника такого злочину виявляється у безпосередніх діях, що утворюють об'єктивні ознаки складу злочину агресії та у переважній більшості випадків мають на меті анексію території держави, яка визначена жертвою агресії.

З погляду військово-політичного керівництва рф анексія територій України завершена, що підтверджують системні дії російської влади стосовно спроб легітимізувати загарбання. Указ президента держави-агресора, висновки конституційного суду стосовно призначеного очільником збройних сил держави-агресора псевдореферендуму та завчасно підготовлені і скріплені зброєю загарбницької армії результати такого псевдореферендуму, рішення державної думи щодо приєднання нових загарбаних територій до складу росії, - все це у сукупності створило ілюзію реального розширення території імперської росії за рахунок територій та земель України. Проте ні президентський указ, ні рішення конституційного суду, ні рішення державної думи росії з приводу анексії територій України не є правовими актами, оскільки засновані на брехні та на застосуванні сили у загарбницькій війні, а тому як неправові є нікчемними, можуть існувати лише за підтримки сили і внаслідок нехтування правом, що не сприймається сьогодні цивілізованим світом.

Правило дзеркального відображення викриває усі вади тих, хто вирішив скористатися для власного самозвеличення, підстав для чого насправді немає, актом агресії проти незалежної, мирної, сусідньої держави, з якою було укладено а потім грубо порушено двосторонні договори про дружбу і про державний кордон. Як вчергове виявилося, вказані двосторонні договори не варті для російської влади паперу зі змістом відповідних угод, завірених підписами глав держав та скріплених відбитками державних печаток.

Дії російської влади стосовно збройної агресії проти України, цинічне попрання принципів і норм міжнародного права очільниками держави та усіма, хто доклав зусиль до підготовки, реалізації плану агресії, засвідчили про наявність міжнародної протиправності, про вчинення тяжких злочинів, які підлягають відповідній кримінально-правовій оцінці за українським законодавством і вимагають застосування норм міжнародного права про відповідальність за злочини проти миру, безпеки людства. Результат спроб анексії територій України росією – злочин агресії, злочини проти суверенітету, територіальної цілісності, недоторканності, проти конституційного ладу України, а також багаточисленні воєнні злочини. Чи має за таких умов спроба анексії росією територій України на успіх ? Ні, адже легітимізації російської агресії проти України та окупації її територій на заваді не лише більшість цивілізованих держав світу, голос яких прозвучав досить потужно як індивідуально, так і колективно на засіданні Генеральної асамблеї ООН, але й потужний спротив Збройних Сил України, усього українського суспільства.

Переддень Другої світової війни виявив небезпечні, загарбницькі дії нацистської Німеччини у Європі щодо аншлюсу Австрії, приєднання Чехії, Клайпедського краю (землі Мемель) та агресію Радянського Союзу проти Фінляндії. Світова спільнота через слабкість тогочасних міжнародних інститутів і через відсутність єдності фактично спостерігала за діями двох агресивних держав, не вживаючи необхідних заходів для припинення їхньої протиправної діяльності.

Якими є сподівання росії нині? Загарбання території України має привести до перегляду існуючих основ світового правопорядку, затверджених у Статуті ООН? Чи все ж Україна за підтримки усіх держав світу, які не визнають диктату сили у міжнародних відносинах, а прагнуть до мирного співіснування відповідно до принципів міжнародного права, має повернути свої території, відновити державний кордон, захистити не лише цінності, які панують у цивілізованому світі, але й міжнародне право, яке перестало існувати для однієї з найбільших держав світу, що підтверджує поведінка військово-політичного керівництва цієї держави стосовно спроб анексії території України, та, що виявляється у багатоваріантному міфологічному обґрунтуванні такої власної поведінки?

Відповідь на поставлені питання має один вірний варіант – агресор не повинен розраховувати на міжнародне визнання своїх протиправних дій, відповідальність і справедливе покарання не повинні стати результатом перемоги у черговій світовій війні, а мають бути результатом перемоги жертви агресії – України з відновленням порушеного суверенітету, територіальної цілісності, конституційного ладу на її території за підтримки усіх держав, навіть тих, які мають різні політичні режими, по-різному будують внутрішню, національну політику, проте є свідомими стосовно відповідальності за своє майбутнє та за майбутнє усього людства.

Павло Богуцький

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Хто і чому в Україні проти військової юстиції ? donum auctoris Хто і чому в Україні проти військової юстиції ?
Військові стверджують, що на війні немає місця дилетантизму. Ба, більше – в армійському середовищі дилетанти є за...
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика