Перейти до основного змісту
Українське Право
Головна Практика Судова практика Шкода, спричинена внаслідок ДТП, відшкодовується законним володільцем джерела підвищеної небезпеки, а не водієм транспортного засобу - ККС

Шкода, спричинена внаслідок ДТП, відшкодовується законним володільцем джерела підвищеної небезпеки, а не водієм транспортного засобу - ККС

· 22:02
Шкода, спричинена внаслідок ДТП, відшкодовується законним володільцем джерела підвищеної небезпеки, а не водієм транспортного засобу - ККС
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного кримінального суду у справі № 592/7961/18 сформулював правовий висновок про відшкодування шкоди, спричиненої внаслідок ДТП, не винним водієм транспортного засобу, а законним володільцем джерела підвищеної небезпеки, з яким водій перебуває у трудових відносинах.

ККС ВС вказав, що матеріали справи містять достатньо доказів на підтвердження того, що засуджений на час події перебував у трудових відносинах з відповідачем. Суд не має підстав ставити під сумнів цей висновок суду апеляційної інстанції.

Суд вже розглядав подібні ситуації і дійшов висновку, що особа, яка керує транспортним засобом у зв`язку з виконанням своїх трудових (службових) обов`язків на підставі трудового договору з особою, яка володіє транспортним засобом, не є суб`єктом, який несе відповідальність за шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки.

У цьому випадку таким суб`єктом є законний володілець джерела підвищеної небезпеки і шкода, завдана внаслідок ДТП з вини водія, що керував автомобілем, відшкодовується володільцем цього джерела підвищеної небезпеки, а не винним водієм.

Водночас ККС ВС у цій справі зазначив, що той факт, що небезпеку для руху, а саме перебування пішохода на проїзній частині дороги, створено внаслідок власної протиправної поведінки пішохода не звільняє водія від виконання вимог пункту 12.3 Правил дорожнього руху.

З повним текстом постанови ККС ВС у зазначеній справі можна ознайомитися за цим посиланням.

Поділитись: