Шкода, спричинена внаслідок ДТП, відшкодовується законним володільцем джерела підвищеної небезпеки, а не водієм транспортного засобу - ККС

ККС ВС вказав, що матеріали справи містять достатньо доказів на підтвердження того, що засуджений на час події перебував у трудових відносинах з відповідачем. Суд не має підстав ставити під сумнів цей висновок суду апеляційної інстанції.
Суд вже розглядав подібні ситуації і дійшов висновку, що особа, яка керує транспортним засобом у зв`язку з виконанням своїх трудових (службових) обов`язків на підставі трудового договору з особою, яка володіє транспортним засобом, не є суб`єктом, який несе відповідальність за шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки.
У цьому випадку таким суб`єктом є законний володілець джерела підвищеної небезпеки і шкода, завдана внаслідок ДТП з вини водія, що керував автомобілем, відшкодовується володільцем цього джерела підвищеної небезпеки, а не винним водієм.
Водночас ККС ВС у цій справі зазначив, що той факт, що небезпеку для руху, а саме перебування пішохода на проїзній частині дороги, створено внаслідок власної протиправної поведінки пішохода не звільняє водія від виконання вимог пункту 12.3 Правил дорожнього руху.
З повним текстом постанови ККС ВС у зазначеній справі можна ознайомитися за цим посиланням.
Читайте також
—
Відсутність матеріалів справи у суді апеляційної інстанції не є підставою для відмови у відкритті апеляційного провадження - КЦС

Щодо обставин, які є обов'язковими підставами для призначення більш м'якого покарання із застосуванням ст.69-1 КК України - ВП ВС

Неможливість встановити офіційну реєстрацію відповідача через державні бази даних не дозволяє суду повертати позов - КЦС
