Повідомлено про підозру за розкрадання 1,5 млрд грн, призначених для закупівлі партії мінометних пострілів
· 22:30

Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні про розкрадання державних коштів у сумі 1,5 млрд грн, виділених для Міністерства оборони України на закупівлю бойових припасів повідомлено про підозру групі посадових осіб військового відомства (колишньому та нинішньому керівникам одного з Департаментів МО України), керівнику приватної компанії, яка за договором мала поставити партію мінометних пострілів , а також представнику іноземної компанії, яка за умовами договору отримала кошти.
Як вбачається з повідомлення у телеграм-каналі Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 5 статті 191 КК України, - у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем у складі організованої групи.
За даними слідства, підозрювані організували схему розкрадання державних коштів під час закупівлі боєприпасів. Йдеться про майже 1,5 млрд грн, виділених на придбання 100 тис мінометних пострілів для ЗСУ.
Офіс Генерального прокурора наголошує, що у серпні 2022 року посадовці Міноборони уклали контракт на закупівлю оптової партії артилерійських снарядів з постачальником озброєнь - українською компанією. Міноборони перерахувало на рахунки підприємства всю суму, передбачену документом.
Після одержання коштів менеджмент компанії перерахував частину грошей на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну.
Однак до нашої країни артснаряди іноземна фірма не відправила, а отримані кошти вивела у тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури за кордоном. Решта суми від Міноборони залишилася на рахунках української компанії в одному зі столичних банків.
Наразі правоохоронці арештували викрадені кошти, вирішується питання щодо їх повернення до бюджету України.
Як вбачається з повідомлення у телеграм-каналі Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 5 статті 191 КК України, - у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем у складі організованої групи.
За даними слідства, підозрювані організували схему розкрадання державних коштів під час закупівлі боєприпасів. Йдеться про майже 1,5 млрд грн, виділених на придбання 100 тис мінометних пострілів для ЗСУ.
Офіс Генерального прокурора наголошує, що у серпні 2022 року посадовці Міноборони уклали контракт на закупівлю оптової партії артилерійських снарядів з постачальником озброєнь - українською компанією. Міноборони перерахувало на рахунки підприємства всю суму, передбачену документом.
Після одержання коштів менеджмент компанії перерахував частину грошей на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну.
Однак до нашої країни артснаряди іноземна фірма не відправила, а отримані кошти вивела у тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури за кордоном. Решта суми від Міноборони залишилася на рахунках української компанії в одному зі столичних банків.
Наразі правоохоронці арештували викрадені кошти, вирішується питання щодо їх повернення до бюджету України.
Поділитись:



